Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Módní pravidla v kanceláři: Jak se obléct do práce či na pohovor
vložila 2.8.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Módní pravidla v kanceláři: Jak se obléct do práce či na pohovor

To, jak se oblékáme ve volném čase, je především volba našeho vkusu, nálady a počasí. Jak se ale oblékneme například na pohovor, pracovní schůzku či do práce, by se již mělo řídit určitými módními pravidly, protože pokud přijdeme na pracovní pohovor nevhodně oblečení, tak často i sebelepší životopis již nemůže opravit to, jak zapůsobíme na první dojem.   

Pokud se ucházíte o práci, je důležité samozřejmě, o jakou pozici se ucházíte. Pokud jdete žádat o místo v kreativní profesi, jako je např. grafik či fotograf, cení se osobitost a u takové pozice se nemusíme držet běžných zvyklostí a módních předpisů. Máte-li svůj originální styl, držte se ho. Dbejte však na to, aby konečný výsledek nepřehlušil vás samotné a schopnosti, které nabízíte.

Jdete-li ale na pohovor například do banky nebo právnické firmy, ideální je kalhotový kostýmek v tmavě modré, černé a šedé barvě či kostýmková sukně s vhodnou halenkou. Barvy volte podle toho, jaký dojem chcete vyvolat. Červená a černá jsou silné barvy, hnědá, modrá a šedá jsou neutrální a bílá v menší míře výborně projasní jinak barevně konzervativní outfit.

Zde vám přinášíme několik tipů, jak by mohl váš outfit vypadat.

Autor: Veronika Šubrtová alias Weef

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také