Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Módní záchrana pro deštivý květen? Zvolte trenčkot
vložila 3.5.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Módní záchrana pro deštivý květen? Zvolte trenčkot

Měl by být v základu šatníku každé ženy, protože tenhle kabát si můžete vzít na jakoukoliv příležitst. Do práce, na důležitou schůzku, ale i ven. Je to špička mezi kabáty. A v business prostředí nepostradatelný. Unosíte ho od jara do podzimu a sluší každé ženě. A to byl původně určený pro vojáky.

Svrchní oblečení je stejně důležité jako to, co máte pod ním. Je to to první, co na vás lidé uvidí. V zimě tak investujte do kvalitního teplého kabátu a na zbytek roku do nadčasového trenčkotu. Můžete ho nosit v jakémkoliv počasí. Vyrábí se v mnoha barvách i materiálech, ale nejlepší volbou jsou dva odstíny. Bezesporu černý s vypracovanými detaily jako je prošívání, knoflíky. Hodí se k formálnímu šatníku, na jakoukoliv slavnostní událost a splňuje požadavky na nejpřísnější dress code. Oblibu si v něm našla šéfredaktorka francouzské Vogue Emmanuelle Alt, herečka a zpěvačka Selena Gomez, módní návrhářka Victoria Beckham nebo topmodelka Christy Thurlington.

 

Pro méně formální situace volte tradiční v béžové či velbloudí barvě, nebo i velmi svěží v námořnické barvě. Elegantně působí i jiné pastelové barvy jako růžová, smetanvá či světle fialová.

Avšak legendou mezi všemi trenčkoty je od Burbery s legendární podšívkou. Právě Thomas Burberry si roku 1901 nechal patentovat vzor trenčkotu a roku 1914 začal dodávat trenčkot pro britské důstojníky. Nejvíce se nosil během druhé světové války a až v 60. letech 20. století se dostal do ženského šatníku a stal se módním hitem.

 

Noste všechny jeho proměny

Jakmile ho začnete nosit, stane se vaší druhou kůží. A proto ho noste ve všech jeho obměnách. Vzorně zapnutý pro formální příležitosti, ale většinou rozepnutý s vykasanými rukávy. Pohrát si můžete i s vázáním. Vepředu s ležérním uzlem a sponu nechte volně viset, nebo raději svázaný vzadu. Jak pomocí něj hlásají do světa Pařížanky: „Život je příliš krátký.“

 

Co s ním do páru?

Cokoliv. Velmi žensky a elegantně působí s malými černými. Přes kostýmek a pouzdrové šaty, s bílou košilí, ale i ležérně s ohrnutými nohavicemi u džín. Nenoste ho však s dlouhou sukní, budete vypadat jako socha. Vyhněte se i twinsetu, řadě perel a úzké sukni a čelence, nechcete přeci vypadat jako náctiletá princezna.

 

 Foto: Archiv firem; archiv Petra Kubalová; Pinterest.com/ street style

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také