O ženách, které dělají to, co milují
Letní kalhoty do práce. Vaše nohy v nich budou dýchat
vložila 3.8.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Letní kalhoty do práce. Vaše nohy v nich budou dýchat

Na  šortky zkrátka nejste, nechcete odhalovat nohy z různých důvodů a navíc pracujete ve formálním prostředí. To je v pořádku. I vy si léto  můžete užít příjemně, v letních kalhotách. A že jich je. Stačí spárovat s bílým tričkem či košilí a můžete vyrazit do rozpálených ulic.

Džíny nechte v létě spát, na letní dny volte spíše lehkou bavlnu, len a hedvábí. Zapomeňte i na těsné a neprodyšné materiály, v létě je nutná volnost. Širší nohavice, vyšší pasy, sklady a puky. Chcete-li vypadat profesionálně, volte kalhoty spíše bez kapes, či s bočními šikmými kapsami, vypadají více formálně. A co je nejdůležitější, pod lehké letní kalhoty je velmi důležité zvolit vhodné spodní prádlo. Dívejte se na sebe i zezadu. Kalhotky, které se zařezávají, nevypadají dvakrát hezky. Se spodním prádlem si dejte záležet a oblékněte brazilky, tanga, bezešvé spodní prádlo. Do páru s kalhotami vyberte jenoduché kousky jako bílé tričko, košili, jednobarevné elegantní topy a halenky a přikloňte se k minimalismu. Tady máte pár tipů.

Když je situace hodně formální

Pro konzervativnější obchodní příležitosti jsou vhodné kalhoty z bavlny délkou ke kotníkům a přiléhavé se zapínaním v pase. Lněné si nechte pro neformálnější situace, neboť se více muchlají a nedrží tvar. Odhalené kotníky vás zeštíhlí, obujte podpatky. Barevně se držte světlých barev, jako krémová, šedá, bílá, nebo klasická černá.

Můžete i barevné 

Barvy k létu patří a když máte povolený neformální pátek, sahněte po nich. Vy, co pracujete v méně formálním prostředí, na barvy nedejte dopustit. Červené, teď tolik módní odstíny žluté, nebo modré. Připojte k nim jednoduchý, jednobarevný top. Podpatky nejsou podmínkou, hodí se i elegantní baleríny, sandály či páskové střevíčky, vše do špičky, zeštíhlí a protahnou vás.

Proč ne vyšší pas

Vidíte je všude kolem sebe. V obchodech se s těmito kalhotami roztrhl pytel. Dokáží schovat nedostatky, prodlouží nohy, jen nezapomeňte volit horejšek přiléhavější a zvýrazněte mašlí pas. Ženy, které mají větší poprsí a korpuletnější horní část, by se jim měly vyhnout.

Kalhoty cullote

Zní vtipně, ale vypadají božsky. Do páru jedině s podpatky, jinak budete vypadat malá, tlustější a s velkým pozadím. Jsou to takové delší kraťasy, sahají zhruba do poloviny lýtek a měly by odhalovat neštíhlejší část nohou a kotníky. Jelikož jsou široké, top by měl být jednoduchý a přiléhavý, zvolíte-li volnější, vždy nezapomeňte zúžit pas.

Buďte jiná a odvážnější, i v práci

A k tomu stačí málo. Ponecháte si serióznější look, ale dodáte mu šmrnc. Co udělat? Lehce kalhoty ohrnout a odhalit kotníky, místo klasické košile obléknout pod sako tílko s krajkou, zahalit krk malým šátkem, zvolit zajímavé brýle, letos ty kočičí. A jde se.

Foto: Pinterest.com/ street style; archiv firem;  archiv Petra K.; istock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také