Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Lekce stylu podle Audrey Hepburn: bílá košile, černý rolák a trenčkot
vložila 4.10.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Lekce stylu podle Audrey Hepburn: bílá košile, černý rolák a trenčkot

Touhle dobou by jí mohlo být už 99 let, ale její styl vůbec nestárne, ba naopak je ikonou stylového oblékání dodnes a ženy se jí inspirují. Jak je to možné? Sázela na klasické prvky, jednoduché kombinace a krásu šperků. Vyrazit oblečená jako ona můžete do práce, na večírek i jen tak na procházku po městě. Co by váš šatník měl obsahovat?

Její styl je opravdu nadčasový a postavila ho na několika kouscích oblečení. Řadu z nich máte v šatníku. Určitě tam najdete černé kalhoty, rolák, neho klasické pouzdrové šaty. Noste je, kombinujte a budete elegantní a stylová žena.

Kalhoty nad kotníky  

Kalhoty cigaretového střihu v černé barvě, gingham kostce či bílé. Nosila je buď s bílou košilí, nebo černým rolákem či tričkem s lodičkovým výstřihem. A vždy je spárovala s balerínkami či botami bez podpatku. Tuhle kombinaci noste i vy.

 

Dnes

Černý rolák

Audrey ve filmu Funny Face. Její oblečení bylo hitem v šedesátých letech a dnes je stejně cool. Co nosila? Černý rolák, černé kalhoty nad kotníky cigaretového střihu, bílé ponožky a černé mokasíny. Jednoduché, elegantní a nenáročné a tak chic.

Dnes

Bílá košile

Audrey ji měla ve filmu Snídaně u Tiffanyho. Bílá dlouhá košile a modrá maska na oči. Nicméně bílá košile byla jejím podpisem, hrála si s různými variantami. Nechala vykukovat spodní prádlo, ohrnula rukávy, měla delší pánskou... I vy s ní kouzlete stejně. Vždy bude perfektní.

Dnes

Malé černé šaty

Tolikrát omílané must have šatníku a ona je důkazem, že tyhle šaty vás nikdy nezklamou. Záleží, jak je zkombinujete. Budou to perly či výrazný náhrdelník? Sako? Křivák? Černé lodičky?

Dnes

Hedvábné šátky

Další z jejích podpisových prvků. Nosila je velmi často a vy můžete taky. Do kanceláře, ve formálním prostředí, jen tak ven, vždy s ním budete chic. Košili či tričko s krátkým rukávem, kalhoty, džíny nebo áčkovou sukni, a hlavně uvázat šátek na krk. Stylově vám poslouží, i když ho uvážete na ucho kabelky nebo do vlasů.

Dnes

Nadčasové pracovní šaty

Pouzdrové se zvednutým límcem u  krku. Maskovala jím tak své klíční kosti, ale krk nechala dýchat. Šaty byly přepásané silným páskem. Jak aktuální. Tyhle šaty můžete vzít jak do zasedací místnosti, tak ke stolu od 9 do 17.

Dnes

Trenčkot

Jako Holly Golightly ve Snídani u Tiffanyho, jak jinak si ji představit než v béžovém trenčkotu. Ani ve svém osobním životě od tohoto ikonického kabátu od Burberry neupustila. Široké klopy a žádné pásání přes sponu, jen svázat na klasický uzel. Sluší každé ženě a vykouzlí ženské křivky.

Dnes

Balerínky

Pohodlné, ženské a multifunkční. Ona je nosila často a ke všemu. Proč byste nemohla vy? Černé mít musíte, lakované, s ozdobami... a navíc  vám vykouzlí jemnou nožku.

Sluneční brýle

Milovala je a ty kočičí ještě víc. Podlehly jim Francouzky a my taky. Letos nejvíc trendy a v kurzu stále zůstávají.

Foto: Pinterest.com/ street style; shutterstock.com; archiv Petra K.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také