Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kraťasy, které můžete nosit do práce. Klíčový je materiál a délka
vložila 3.6.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kraťasy, které můžete nosit do práce. Klíčový je materiál a délka

Kraťasy jsou v létě tolik oblíbené pro jejich pohodlnost a všestrannost, neboť v nich můžete dělat cokoliv, aniž byste se obávala, že bude něco vidět. Nejraději byste je nosila i do práce, ale nevíte, jestli se to hodí. Všeobecně mají šortky v kanceláři velké „ne“, ale správnou kombinací, délkou a stylem je na neformální dny vzít můžete.

I módní časopis Vogue elegantní verzi kraťas do pracovního prostředí schválil. Avšak v odvětvích jako jsou finance, banky nebo advokátní kanceláře, jsou kraťasy přísně zakázány. Ale vy ostatní, co máte povolen volnější formální styl, můžete. V kreativním prostředí si je klidně oblékněte, ale i tam, když máte schůzku s šéfem nebo klienty, raději volte šaty či elegantní letní kalhoty. Hollywoodská stylistka Hayley Atkin doporučuje přemýšlet o nošení kraťas do práce: "Měly byste zacházet se šortkami jako se skvělou letní alternativou ke kalhotám, ale noste je zcela odlišně než jako oblečení na víkend."

Důležité jsou materiály, délka a barvy. Nic obtaženého, žádný elastan, spíše sahněte po hedvábí, bavlně, chinu, lehkých splývavých materiálech, přílpadně lnu. U barev se také držte základní palety – černá, tmavě modrá, béžová, šedá. A délka, ta je nejdůležitější. Pamatujte si pravidlo: Svěste ruce podél těla a kraťasy by neměly být kratší než končí vaše prsty na rukou. Vždy raději delší. Když jste dodržela barvu, materiál i délku, dolaďte je do správného stylu. Bohémský a sportovní, na ten zapomeňte, tady je povolena jen elegance. Chcete-li nosit kraťasy do práce a nezpůsobit velké pozdvižení, držte se pár pravidel stylingu.

Součástí kostýmku

Kupte je v kompletu se sakem, zkrátka kostýmek s kraťasy. Můžete nosit dohromady a pak každé zvlášť, váš business šatník se obohatí. Vkusné jsou ve světlých barvách, s proužky, ale i v klasické černé. Doplňte jednoduchou černou či bílou košilí, tričkem či tílkem.

Volné, široké, krátké, mladistvé

Zaměřte se na detaily. Lichotivé jsou s vyšším pasem, čisté bez vzorů, se spodním lemem. V béžové či starorůžové vypadají nádherně. Kombinujte s užším vrškem či se zajímavou halenkou, vždy nechte zvýrazněný pas. Ano - s podpatky, klínky, elegantními balerinkami. Pro štíhlé vyšší ženy ideální, ale skryjete v nich i větší zadeček. Podpatky zeštíhlí a zdůrazní štíhlé kotníky.

Délka ke kolenům - perfektní

V pánském stylu. Necháte lehce vykukovat kolena, tím zeštíhlíte. Doplňte saténovou košilkou a blazerem nebo lehce květinovou halenou v barvě kraťas. Zvolíte-li černou nebo bílou halenku, vneste do outfitu ženskot pomocí výraznějšího náhrdelníku v barvě základních kovů.

Stačí 3-4 kousky a můžete letně vyrazit do práce.

Foto: Archiv firem, Pinteres.com/ street style; Polyvore.com; IStock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také