Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Krásná i v práci: Jak oslnit i po osmi hodinách za počítačem
vložila 8.8.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Krásná i v práci: Jak oslnit i po osmi hodinách za počítačem

Ačkoli kancelářská práce nepatří k fyzicky nejnáročnějším povoláním, po osmi hodinách ťukání do klávesnice řada z nás už dávno nepřipomíná tu sebevědomou a elegantní ženu, jíž jsme byly při příchodu do práce. Jak vlastně o svou krásu pečovat během pracovní doby a jak se rychle "hodit do gala" v případě, že vás čeká překvapivá porada?

V práci trávíme významnou část našeho dne. Vsaďte proto na upravený vzhled a zvyšte si sebevědomí.

Hydratujte, hydratujte

Suchý vzduch je běžným jevem v klimatizovaných prostorech. Nedostatek vlhkosti přitom může mít negativní dopad na vaši pokožku. Pokud to pravidla vašeho zaměstnání dovolují, pořiďte si malý zvlhčovač vzduchu. Pokud ne, vystačte si s „netechnickým“ řešením – pijte během celého dne dostatek vody nebo neslazeného čaje.

Pleť v hlavní roli

Osvětlení v kanceláři může měnit tón vaší pleti a zdůrazňovat tmavé kruhy pod očima. Pokud je toto případ i vašeho pracoviště, nelamte si s tím hlavu. Všichni v kanceláři jste na stejné lodi.

Co vám ale může skutečně pomoct, je vytvořit si správný režim péče o pleť. Čistěte si obličej ráno i večer vhodnými kosmetickými přípravky a nebojte se investovat do kvalitní pleťové masky, kterou aplikujte uprostřed pracovního týdne. Vaše pleť tak zůstane krásná, svěží a zdravá.

Nezapomínejte na pauzy

Vašemu vzhledu a pleti pravděpodobně nepomůže, když budete celý den zavřená v kanceláři. Řiďte se proto zlatým pravidlem – používejte ochranný krém a dopřejte si krátkou přestávku venku na vzduchu.

Pauza na cigaretu se však nepočítá. Krátká procházka v blízkém okolí vašeho pracoviště může pro vaši pleť znamenat výraznou vzpruhu.

Buďte společenská

Pokud nemáte během dne čas na větší pauzu, doporučuje se alespoň vstát od počítače a projít se s kolegou nebo kolegyní do kuchyňky pro sklenici vody. Splníte si alespoň nějakou pohybovou aktivitu, navíc navážete kontakt a zpříjemníte si den osobní konverzací.

Společný rozhovor, smích a gestikulace odstraní případné bariéry a kolegové vás začnou vnímat jako otevřenou, sympatickou a komunikativní osobnost.

Ruce jako vizitka

Péče o ruce znamená především hydrataci pokožky a pravidelnou starost o nehty a nehtové okolí. Krém mějte na stole vždy po ruce a pravidelně ho používejte. Pokud nemáte ráda pocit mastných rukou, vytlačte malé množství krému na hřbet ruky a rozetřete ho hřbetem ruky druhé. Vyhnete se mastné klávesnici, myši nebo telefonu.

Pozor na oči

Práce u počítače je velice únavná činnost. Naše oči a celkový vzhled nám příliš nepoděkují, pokud budeme sedět před monitorem počítače několik hodin bez přestávky. Nepřetěžujte své oči více, než je nutné, dělejte si pravidelné pauzy a čas od času se podívejte mimo obrazovku. Pro váš zrak může být velice prospěšná i oční jóga. Ulevíte svému zraku, a navíc vás v pauze třeba napadne, jak lépe vyřešit rozdělaný úkol.

Šaty dělají člověka

Ať už máte v práci předepsaný dress code, nebo se můžete oblékat neformálně, vždy si buďte jistá, že se v oblečení cítíte pohodlně. Zařízlý opasek nebo boty, které vás tlačí, vám na pocitu pohodlí určitě nepřidají. Nezáleží na tom, jak skvěle vaše oblečení vypadá, pokud se v něm celý den budete cítit nesvá.

Také vyřaďte ze svého šatníku veškeré obnošené oblečení. Může být těžké rozloučit se s oblíbenými kousky, ale nosit ošoupané šaty vám dobrý dojem udělat nepomůže. Nepotřebujete vyloupit banku, abyste vypadala dobře. Stačí, když bude vaše oblečení zachovalé, čisté a vyžehlené.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také