Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kdy je dobré dělat velká rozhodnutí a kdy relaxovat? Plánujte!
vložila 13.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kdy je dobré dělat velká rozhodnutí a kdy relaxovat? Plánujte!

Všechno má svůj čas, říká autor knihy The Power of When, Michael Breus. Podle tohoto kariérního rádce je klíčem plánování svého denního pracovního biorytmu tak, aby jste maximalizovali své šance k úspěchu.

Podle něj tyto jednoduché triky fungují téměř na každého. Jaký je nejlepší čas pro… 

07:00 

Čas na relaxaci! 

 

Začátek dnes s návalem endorfinů zlepší vaši náladu a také soustředění. Cvičení podle Michaela snižuje riziko rozptylování se a nutí vás mozek žít v daném okamžiku. Navíc nastartuje vaši mysl, aby fungovala v průběhu dne na maximum a nutí vás myslet jasně. Nezáleží na tom, jestli vyrazíte běhat do parku nebo si doma rozložíte podložku na cvičení a budete se věnovat meditaci. Důležité je, že budete stimulovat všechny svoje smysly.

10:00 

Čas na velká rozhodnutí!

V průběhu dne začíná přicházet na každého únava z rozhodování, což je okamžik, kdy si snadno můžete vybírat snadné možnosti nad těmi chytrými a efektivními. Postavte se proto hned ráno všem důležitým rozhodnutím čelem a pokud se objeví pracovní problém nebo kariérní dilema kolem 17 hodiny, počkejte s jejím rozhodnutím do dalšího dne. 

13:00 

Čas na brainstorming!

Po obědě se snadno můžete cítit více unaveni a méně soustředění. Věnujte proto tento čas na monitoring jednotlivých projektů a úkoly, které nevyžadují příliš velké nasazení. Můžete finalizovat tabulky výkazů, projít došlé platby nebo vyřídit mailovou komunikaci. 

16:00 

Čas na položení otázek!

Lidé jsou na konci dne podle Michaela šťastnější. Proto konec dne nebo konec pracovního týdne je přímo ideální k velkým žádostem, které dlouho odkládáte. Chcete zvýšit plat? Potřebujete posilu do svého oddělení? Vaši nadřízení jsou v tuto hodinu více nakloněny všem žádostem. Využijte toho.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také