Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jednoduché způsoby, jak ušetřit za oblečení. Nemusíte spoléhat jen na secondhand
vložila 17.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jednoduché způsoby, jak ušetřit za oblečení. Nemusíte spoléhat jen na secondhand

Jen málokterá žena (a i mnozí muži) si čas od času neudělá radost něčím hezkým na sebe. Jenže když se takové rozmazlování vymkne z rukou, může útrata za oblečení dosahovat poměrně astronomických částek. Jak snížit výdaje za šatník?

Pokud i vy patříte k lidem, jejichž účty za oblečení nabourávají rodinný rozpočet, máme pro vás několik tipů, jež vám pomohou ušetřit.

Uprostřed sezóny? Proč ne

Poměrně rozšířenou radou je kupovat oblečení až po sezóně, to znamená jakoby s ročním zpožděním. Ale to je skoro zbytečné! Stačí si počkat na výprodeje, které prodejci zahajují už uprostřed dané sezóny! Tak například zimní oblečení jde do slevy již na konci prosince – přitom v tu dobu máte do závěru zimy ještě dobré dva měsíce, kdy využijete teplý kabát s výrazně nižší cenou, než kdybyste si ho koupila na konci listopadu…

Investice do základu

Pamatujete na jistý reklamní slogan, který zněl: „Nejsem přece tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci“? Tak pro základní kousky šatníku platí do posledního písmenka. Oblečení, které nosíte často a bez něhož se neobejdete, se nevyplatí nakupovat v nejlevnějších obchodech. S kvalitou totiž stoupá cena, a tak když například za džíny zaplatíte o nějakou tu stokorunu více, nebudete je muset za půl roku shánět znovu a klidně vám vydrží až trojnásobně dlouhou dobu. Ve výsledku tak ušetříte, i když prvotní investice nemusí být příjemná.

Slevy nejsou vždy levné

Ačkoli jsme výprodeje chválili, nemáme na mysli bezhlavé utrácení jen proto, že se na výloze skví nápis „slevy“. Ruku na srdce – komu se někdy nestalo, že se šel podívat na výprodeje a domů si přinesl tři tašky oblečení, protože „přece to tam za tu cenu nenechám“. Takové nakupování často končí nejen zcela zbytečným utrácením, ale také spoustou kousků, které vezmeme na sebe jednou, maximálně dvakrát (pokud vůbec) a pak je raději pošleme dál, protože nám nesedí nebo se vůbec nehodí k ničemu dalšímu, co ve skříni máme. Takže slevy využívejte, ale nenakupujte v nich bezhlavě a vždy do obchodu zamiřte s konkrétním plánem, jehož se budete držet.

Etiketa sem, etiketa tam

Zkuste se zamyslet – opravdu poctivě čtete etikety na oblečení, na nichž jsou instrukce k praní a údržbě daného kousku? Opravdu dodržujete, pokud se oblečení například nesmí prát v pračce nebo ždímat? Pokud ne, hrozí, že vám oblečení nevydrží tak dlouho, jako by tomu bylo v případě, že všechny pokyny výrobce dodržujete. A to znamená častější nákupy a tím i utrácení.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také