Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Je lepší investovat do slitků, nebo do zlatých mincí?
vložila 28.5.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Je lepší investovat do slitků, nebo do zlatých mincí?

Investice do drahých kovů by měla být součástí každého portfolia. Primárním důvodem je hlavně uchování hodnoty majetku s případným zhodnocením do budoucna. Pokud se rozhodnete pro investice do zlata, máte na výběr v zásadě ze dvou základních možností. Jde o zlaté slitky, nebo investiční zlaté mince.

Nedostatek zlatých cihliček

Situace okolo pandemie krásně ukazuje, kde se nachází lokální podniky a výrobny, na kterých závisí většina odbytu ve světě. Příkladem je švýcarská rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi, kde se vyrábí zlaté slitky z celé třetiny světové výroby. I po obnovení fungování je stále citelný nedostatek zlatých i stříbrných cihliček. Cena zlata je aktuálně na zajímavých číslech, což může značit ideální dobu pro další investice.

Důvody pro výběr investičních mincí

I to je jeden z důvodů, proč investoři začínají přicházet na krásu mincí. Investiční zlato v podobě mincí, které stojí za to pořídit, jsou například Wiener Philharmoniker ražené ve Vídni z ryzího zlata a o hmotnosti trojské unce. „Největší zájem je o mince v originálním balení po 10 nebo 20 kusech. To je zapečetěné speciální fólií s hologramem. Klienti tak mají jistotu, že jejich mince jsou zbrusu nové, nedotčené. “ uvádí pan Palas, vedoucí prodejny.

Dalším důvodem může být cenová dostupnost, kdy si menší mince pořídíte již od 5 000 korun. Díky tomu své prostředky uložíte do zlata, takže hodnota vašeho majetku bude zčásti imunní proti umělým inflacím a podobným nástrahám.

Česká mincovna

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě slitků (cihel) nevyrábí. Kvalitní mince pouze za cenu zlata zakoupíte například v Obecním domě. Zde si navíc můžete pořídit i další zajímavé kousky, jako jsou například kanadské zlaté mince či americké verze s originálními motivy bizonů a indiánů. Sbírku rozšíříte také australskými mincemi, kde není vyobrazeno nic jiného než klokani. Zlaté mince jsou investicí do budoucnosti a kromě jasně dané hodnoty zlata nabídnou i příjemný vzhled a možnost sběratelství.

Foto: Shutterstock/archiv

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také