Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Je čas na dlouhé šaty. Jaké se vám líbí? A s čím je nosit?
vložila 25.6.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Je čas na dlouhé šaty. Jaké se vám líbí? A s čím je nosit?

Dlouhé šaty jsou stále trendy, a právě přichází čas, kdy je s chutí nosit. Působí žensky, dopřejí vám dostatek prostoru a skryjí i nějakou tu nedokonalost. Máte své oblíbené, nebo je plánujete do své letní garderoby? V obou případech se můžete inspirovat, jak je nosit.

Maxi šaty z lehkých tkanin jsou ideální v teplých a  horkých dnech, zatímco během chladných ranních hodin skryjí vaše nohy a lehce zahřejí. Jsou univerzálním pláštěm. Dlouhé šaty neuškodí žádné postavě, i malé ženy si je mohou dovolit. Jen je třeba myslet na správnou kombinaci vaší postavy a střihu šatů. Vybírejte jemně přiléhavé, přestřižené pod prsy a propasované, anebo použijte doplňky. Velmi dobře vám posouží boty a pásky, díky kterým můžete s šaty kouzlit. Pásek vytvoří siluetu, zejména u žen, které pas moc výrazný nemají, nebo mají plné křivky. A boty? Ty vám přidají centimetry nebo dotvoří outfit do různého stylu. K dlouhým šatům můžete nosit bohémské sandály, tenisky, balerínky, ale i vysoké páskové podpatky. A to i k jedněm šatům. Jako druhý kousek oblečení řešte jen něco přes ramena. Džínovou bundu, křiváka, lehký svetřík… pojďte se inspirovat.

 Šaty a boty

Kdo má rád pohodlí, nikdy nic nezkazí kombinací dlouhých šatů a bílých tenisek či sandálů. Vysokými podpatky přidáte na svůdnosti, prodloužíte a zeštíhlíte postavu. Nebojte se ani kontrastů. Jednoduché a jednobarevné šaty rozjasníte zajímavými botami. Čím více vzorované šaty, tím volte jednodušší boty v jedné barvě. Zlaté sandály jdou ke všem.

Silueta s páskem

Pásek jako perfektní pomocník se siluetou, ale i doplněk, který dodá šatům šmrnc. Přepásat jím můžete jak vzorované, tak jednobarevné šaty. Pásek umístěte vždy na pas. Hrajte si se šířkou pásku, jen pozor máte-li velké poprsí, pásek na ně upozorní. Kontrast vytvoříte odlišnou barvou, ladit budete s černým, krémovým, hnědým. Ty jsou k šatům ideální. Nebojte se ani metalického pásku, ten se hodí k jednobarevným šatům.

Náhrdelník ve výstřihu

Na šaty bez výstřihu se hodí jemné řetízky ve zlaté barvě, jeden či dva. Stejně tak je můžete použít i do výstřihu a vytvořit z nich řetízkovou vodu. Dlouhé šperky na jednobarevných šatech prodlužují postavu. Do výstřihů V a kulatých se nebojte dát výraznější šperk z jedné z barev šatů nebo velký stříbrný či zlatý.

Šaty a džínová bunda

Jestliže hledáte něco přes ramena, rozhodně mějte při ruce džínovou bundu. Ta jako by byla pro šaty stvořená. Ať zvolíte jakýkoliv vzor či styl, sedne. Ohrňte rukávy, nechte rozepnutou, ideálně spíše kratší.

Kontrast s kůží

A když máte raději kožené bundy, ani s těmi nešlápnete u šatů vedle. Čím větší materiálový a stylový kontrast, tím lépe. Krajky, volány, satén, tyl, šifon a křivák. Ideální na večerní akce.

Šaty s výraznými barvami

K létu patří vzory, výrazné barvy a výšivky. Nebojte se jich. S vaší opálenou pokožkou budou vypadat skvěle. S doplňky velmi šetřete. I kabelku volte v klasických neutrálních barvách. Zkrátka ukažte hlavně šaty a sebe.

 

Foto: Pinterest.com/ street style; fashiongum.com; rockymystyle.co.uk; galmeetsglam.com

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také