Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaký je rozdíl mezi klasickou a multifunkční tiskárnou
vložila 25.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaký je rozdíl mezi klasickou a multifunkční tiskárnou

Přemýšlíte o tom, že byste si do své kanceláře – ať už domácí nebo firemní – pořídili tiskárnu? Pak jste možná při hledání narazili na pojem multifunkční tiskárna. Co si pod tímto názvem představit, jak se liší od té klasické a kdy se vám bude hodit?

Jak už sám název napovídá, multifunkční tiskárny nabízejí kromě samotného tisku i další „dovednosti“, které ve své kanceláři oceníte.

Když tisk nestačí

I když se na první pohled může zdát, že nic víc než tisk dokumentů člověk nepotřebuje, v dnešní době to tak docela neplatí. Zvláště nyní, když spousta z nás musí pracovat z domova, se hodí i řada dalších funkcí. Tak třeba když potřebujete poslat klientovi důležitý podepsaný dokument, ale nemůžete čekat na poštu nebo platit kurýra. Nebo když potřebujete „rozmnožit“ stránky z pracovního sešitu pro obě děti. V takových chvílích byste jistě ocenili skener nebo kopírku. A právě tyto služby multifunkční tiskárny nabízejí.

Zatímco dříve se skenery nebo kopírky dokupovaly zvlášť, v dnešní době se mnohem více vyplatí pořídit je již jako součást multifunkční tiskárny. A to nejen do práce, ale i do domácí kanceláře, kde multifunkční tiskárnu ocení také děti, které v současnosti nemohou do školy, a tak potřebují tisknout, skenovat a kopírovat učební materiály doma.

Multifunkční tiskárny toho umějí mnohem více než ty klasické, a tak je jasné, že se to odrazí i na jejich pořizovací ceně. Nicméně výrazně ušetřit pak můžete na provozu tiskárny. Pokud tedy zvolíte správný model…

Laserový tisk nikdy nebyl levnější

Multifunkční tiskárnou, která nabízí nejen velmi kvalitní tisk, ale také skenování nebo kopírování, je laserová tiskárna HP Neverstop, první laserová tiskárna bez kazet na světě. 

Zvládne vytisknout až 10x více stránek než srovnatelné laserové tiskárny HP. Můžete klidně vytisknout až 5 tisíc stránek, než bude potřeba toner doplnit. Co to znamená v praxi? Že spotřebujete-li průměrně balík papíru měsíčně, nemusíte si s tonerem dělat hlavu skoro rok (na jeden toner vytisknete 10 balíků papíru). Cena jedné vytištěné strany vyjde na pouhých 0,099 Kč. Kromě toho v porovnání s tonerovými kazetami je doplnění toneru v HP Neverstop až o 80 % levnější, cena doplňovací sady je totiž jen 299 korun a její kapacita vystačí na vytištění až 2 500 stran. Laserový tisk zkrátka nikdy nebyl levnější!

Samotné doplnění toneru zvládnete během několika vteřin a navíc je velmi snadné, nepotřebujete k němu žádné technické znalosti, nemusíte otevírat tiskárnu apod. (ostatně přesvědčit se můžete na vlastní oči na tomto videu). Takže žádné zdržování, k tisknutí se můžete vrátit doslova okamžitě a nemusíte si dělat hlavu se špinavýma rukama.

Samozřejmostí je bezdrátové připojení tiskárny HP Neverstop – díky bezplatné aplikaci HP Smart můžete tiskárnu připojit ke svému počítači nebo mobilnímu telefonu a tisknout tak prakticky kdykoli a odkudkoli, skenovat a odesílat dokumenty a mnoho dalšího. Takže už žádné zdržování - HP Neverstop je připravená, kdykoli potřebujete.

S tiskárnou HP Neverstop získáte i 3letý servis zdarma (jeho podmínky a registraci najdete na www.hp.cz/neverstop-servis).

Foto: Shutterstock; HP

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také