O ženách, které dělají to, co milují
Jaké profesionální účesy zvolit, když pracujete v business prostředí
vložila 9.3.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaké profesionální účesy zvolit, když pracujete v business prostředí

Krátké vlasy, dlouhé, rovné, nebo vlnité? Jaký je ideální profesionální účes? A jaký zvolit do konzervativního pracovního prostředí? Zapeklitá otázka. Nebojte, není to tak složité. Ideální účes do business věta je takový, který je upravený a alespoň trochu módní a elegantní. Máte různé možnosti, tak si vyberte ten, který vám bude slušet.

Začneme tím, co rozhodně ne. Každá firma má svůj dresscode, ale většinou se shodnou na tom, že nejsou vhodné afro účesy, dredy, divoké barevné variace, které jsou teď zrovna trendy, jako sytě růžová, modrá či jejich mix. Ani rozcuchané či krepaté vlasy nejsou to pravé. Některé firmy neuznávají ani výrazné etnicky či nábožensky ovlivněné účesy. Pokud zvolíte ležérní účes, měla byste se snažit, aby vaše oblečení a celkový styl působilo maximálně profesionálně. Co se týče délky vlasů, vhodné nejsou ani extrémy jako super krátké nebo naopak super dlouhé sahající ke stehnům. Zdravé dlouhé vlasy by měly dosahovat maximálně pod prsa. Delší vlasy evokují, že jsou napletené a jsou-li přírodní, většinou už mají špatnou kvalitu v konečcích.

Nejdůležitější ale vždy je, aby vlasy vypadaly zdravě a bylo poznat, že je o ně pečováno. Pravidelná návštěva kadeřníka by měla být pevně zakotvena v časovém plánu každé business ženy. Některé ženy ve vysokých pozicích chodí na foukanou každý týden. Finančně příznivější je zcela jistě osvojení si schopnosti vytvořit si perfektní účes rychle a snadno sama. Na trhu existuje řada fénů, kulem, a určitě stojí za to absolvovat alespoň mini školení u svého kadeřníka.

Módní rada: Pokud máte zplihlé, nepoddajné a slabé vlasy, určitě investujte do dobrého kadeřníka, kadeřnických pomůcek a kvalitní kosmetiky. Šetřete raději na rtěnkách a lacích na nehty.

Jaký účes zvolit?

Zkuste se podívat na fotografie úspěšných žen, které obdivujete a patří do vaší profesní oblasti. Poté ukažte obrázek kadeřníkovi a prokonzultujte s ním, zda se pro vás takový účes hodí. Dobrou inspirací mohou být například Ivanka Trump či Melanie, vévodkyně Kate, provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandberg, šéfredaktorka francouzské Vogue Emanuelle Alt, první dáma Francie Brigitte Macron a další.

 

Dlouhé vlasy

Toužíte-li nosit dlouhé vlasy, jak již bylo řečeno, ideální délka je kolem ramen, maximálně pod prsa. Říká se, že do business světa se více hodí rovné vlasy, působí elegantněji, ale není to podmínkou, ani pravdou. Vlnité či kudrnaté vlasy vypadají hezky, ale musí působit upraveně, nemusíte tedy nutně vše rovnat. Nosíte-li ráda vlasové doplňky, zde znamená méně je více. Sáhněte po méně nápadných, jako jsou například ozdobné gumičky s perličkami či zlatými nebo stříbrnými detaily nebo nenápadné čelenky. Barvu gumičky volte v barvě vašich vlasů či využijte pomůcky na drdoly.

 

Tolik oblíbené mikádo na mnoho variant

Působí elegantně, jednoduše se upravuje a můžeme říci, že jeho varianty sluší každé ženě. Můžete zvolit do tvaru podkovy, nebo delší francouzské mikádo. Nemusíte ho během dne upravovat, drží tvar. Když v něm přijdete do práce, také v něm odejdete.

A když ještě  zkrátíte…

Šedé vlasy, elegantní a šik

Nejprve se objevují sem tam, ale časem přibývají a nevyhnou se žádné z nás. Šediny jsou krásné a přirozené, odbarvená blondýnka s hnědým obočím ne. Aby šedé vlasy vypadaly zdravě, věnujte jim náležitou péči. Začínají-li se u vás šediny teprve objevovat, nezapomínejte se včas objednat ke kadeřníkovi. Vy si na hlavu nevidíte, ale kdokoliv je vyšší než vy ano. Pro rychlé zamaskování jsou dobré barvy ve spreji nebo řasenky na vlasy.

Foto: Pinterest.com; Shutterstock.com; archiv Petra Kubalová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také