Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Co nového pořídit do šatníku ve slevách? Doplňte základní kousky
vložila 14.1.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Co nového pořídit do šatníku ve slevách? Doplňte základní kousky

Období slev je v plném proudu. Z výkladních skříní a e-shopů vás vábí hlas módních sirén. A vy už se vidíte s nákupním košíkem plným nových svetříků, kalhot a šperků. Než však vyrazíte na nákup, ze kterého budete mít delší dobu radost a nikoliv výčitky, opravdu promyslete, co koupíte. Máme pár tipů.

Abyste nepropadla slevovému šílenství a využila období slev opravdu efektivně, musíte nakupovat hlavou. Možná, že se vám v minulých letech stalo, že jste si domů z povánočních slev přinesla oblečení, co světlo světa spatřilo pouze jednou a pak zůstalo ležet na dně skříně. Letos to udělejte jinak. Nakupujte efektivně, přestaňte svůj šatník přehlcovat a podporovat nekvalitní věci jejich nákupem jen proto, že jsou ve slevě. Raději si napište seznam toho, co opravdu potřebujete a využijete dlouhodobě, co z toho můžete nosit opakovaně i v různých obdobích a myslete na to, jak to lze využít i v budoucnu. Pár dní si se seznamem hrajte, proškrtávejte, měňte, dívejte se do svého šatníku, zda bude kousek kombinovatelný a jak ho využijete. Určitě investujte do základních prvků a značkového kvalitního oblečení. Svetr za stovku to rozhodně nebude. Možná si koupíte jen jednu věc, ale ta bude stát za to, užijete si ji a bude vás provázet déle než jen jednu sezónu.

Černá klasika

Řekněte si, co nejčastěji nosíte a zda nějaký kousek nepotřebuje obměnu. Černé džíny či kalhoty, které už vypadají opraně a vyšisovaně se asi už do práce nehodí. Jelikož je využíváte na všechny pracovní příležitosti, jsou univerzálem na večírky, nikdy nezklamou jako základ elegantnějšího outfitu, jděte do nich.

Konečně dobře padnoucí džíny

Zajděte do obchodů, které se na džínové oblečení specializují a nechte si poradit. Vyzkoušejte několikery, sáhněte i po dražších a najdete-li ty padnoucí, kupte si je v několika variantách. Světlé, tmavé, černé. Uvidíte, že několik následujících let nebudete džíny vůbec řešit. Avšak místo  trendových kousků volte klasické, bez aplikací, ozdob, roztrhání.

Kašmírový svetr

Stojany prohýbající se pod tíhou zlevněných svetrů najdete plno. Místo abyste si jich pořídila pět nekvalitních, porozhlédněte se po nadčasových kouscích, které lze využít po vícero sezon, ročních období a při mnoha příležitostech. Rozhodně se vyplatí investovat do kvalitního kašmírového svetru, který jednou zdědí i vaše dcera. U barev vsaďte na kombinovatelnost – černá, bílá, velbloudí, krémová či pastelové barvy, které se do business šatníku hodí.

Značková kabelka

Kabelky jsou možná vaše vášeň, ale investovat do levných, nekvalitních kousků je ta nejhorší investice. Levná kabelka se trhá, vypadá lacině. V období slev se poohlédněte po opravdu kvalitních kabelkách, ručně šitých, dobře propracovaných, po italském designu, který je nadčasový, a opět po neutrálních barvách. Budete ji mít na několik let. Vyplatí se investovat do větší kabelky, kde budete moci nosit jak své pracovní dokumenty, tak osobní věci. Určitě pak i do cross body kabelky, kterou využijete při cestování, večírcích, procházkách. Z desítek tisíc bývají slevy na tisíce, což je víc než lákavé.

 

Spodní prádlo

Zajděte do specializovaných prodejen, kde je cena vyšší, ale najdete podprsenky, které perfektně sedí a nestanou se z nich po půl roce vytahané sloní uši. Investujte do základních barev, bezešvého prádla, béžové, kterou lze nosit pod bílou.

 

Boty, které sedí a vydrží

Kupte si klasické černé lodičky, nízké nebo vysoké, které využijete na poradu, ples, svatbu kamarádky - hodí se ke všemu. Podobně postupujte i u kvalitních kozaček, tenisek či sportovních bot.

Foto: Pinterest.com; archiv firem; archiv Petra K.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také