Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaké kancelářské potřeby vám pomohou k titulu „královna organizace“
vložila 17.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaké kancelářské potřeby vám pomohou k titulu „královna organizace“

Rozhodli jste se zlepšit svou organizaci práce? Dobrým prvním krokem je začít s nákupem kancelářských potřeb. Někdy vás však velké množství možností může naprosto zahltit a zbavit vás počáteční radosti. Pokud však nákup pečlivě naplánujete, vyhnete se tak snadno mnoha položkám typu „Jééé, mají to v mé oblíbené barvě. To je roztomilé!“ Zde je můj seznam kancelářských potřeb, které ve své organizaci rozhodně oceníte.

1. Psací potřeby

I když vás možná láká koupit si propisku v růžové barvě, nedělejte to. Místo toho investujte do pera v klasické modré či černé, které jsou pro vás daleko více efektivní. Na seznam připište i set kvalitních tužek s tvrdým hrotem, které jsou ideální na psaní poznámek, a sadu barevných zvýrazňovačů. V jejich barevné škále se můžete vyřádit a zvolit je v veselých barvách jako je tyrkysová, růžová, žlutá nebo zelená. Na vašem seznamu by také neměla chybět jedna permanentní fixa, která se vám bude hodit k psaní na lepenkové krabice (nebo třeba k označení jídla v lednici).  

2. Samolepící bločky

Neodmyslitelná součást každého kancelářského života. Pokaždé když vás napadne nějaká poznámka nebo úkol, který musíte splnit, je ideální mít po ruce barevný lepicí papírek. Věřím tomu, že v každém kamenném nebo virtuálním papírnictví jich najdete nepřeberné množství. Zvažte proto, jaká velikost by pro vás byla ideální. Investovat můžete do různých sad, které obsahují mix velkých i malých, bezbarvých i barevných papírků. Nejvyužívanějšími rozměry jsou: 50 x 75 mm, 70 x 75 mm, 75 x 75 mm, 100 x 75. Mnoho online obchodů vám navíc nabídne možnost vlastního rozměru podle vašich potřeb. 

3. Poznámkový bloček

I přesto, že díky moderní technice můžeme využívat řadu nových technologií a poznámky si tak snadno uložit do počítače, mnozí z nás je mají nejraději přehledně napsané v jednom bloku. Vyberte si takový, který bude dostatečně reprezentativní, i pokud vyrazíte na pracovní setkání nebo poradu. Zároveň zvažte jestli tento zápisník bude „jen“ ležet na vašem pracovním stole nebo ho budete přesouvat ve své kabelce. Podle toho také zvolte jeho velikost.

4. Pořadače

Pořadače vám pomohou snadno si zorganizovat vaší běžnou denní agendu i celoroční výsledky. Nejefektivnější jsou s použitím barevných karet, které snadno oddělí jednotlivé úkoly nebo třeba roky. Vybrat si je můžete v jakémkoliv barevném provedení. Pokud tedy budete vybírat pořadače, které budou běžně viditelné ve vaší kanceláři nebo domácnosti, volte je s ohledem na její design. Na trhu je také mnoho recyklovatelných variant, které jsou navíc šetrné k životnímu prostředí. 

5. Klipy pro seskupení věcí

Toto je velmi efektivní a málo využívaný nástroj organizace každé kanceláře. Svorky jsou skvělé pro uchování projektových zdrojů na jednom místě, ale zároveň díky jejich snadnému odstranění můžete na každou poradu jednotlivé dokumenty oddělit. Tento nástroj funguje skvěle například v případě, že chcete zaplatit nějaké faktury dohromady, nebo mít přehled kolik slevových kupónů máte. Takové klipsy zároveň koupíte i s magnety, takže je můžete využít i při organizaci domácnosti a pohodlně pověsit třeba na ledničku. 

6. Děrovačka

Pořadače nikdy nebudou dobrým organizačním nástrojem, pokud do nich jen dokumenty vložíte a nepřipevníte. Přesně k tomu jsou určené děrovačky, které snadno a rychle udělají díru v každém dokumentu. Nebojte se do ní investovat více peněz, protože dobrá děrovačka vám vydrží opravdu na věky.  

7. Lampa

I přesto, že osvětlení ve vaší kanceláři nebo domácnosti je dostačující, vždy se vyplatí pořídit si nějaké extra světlo navíc. Oceníte ho ve chvílích, kdy budete potřebovat svou pozornost zaměřit třeba na drobné písmo či tabulku. K čemu totiž organizovat svůj stůl, když na něj dobře nevidíte?   

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také