Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaké brýle se hodí k vašemu obličeji? Vytvořte stylovou harmonii
vložila 1.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaké brýle se hodí k vašemu obličeji? Vytvořte stylovou harmonii

Brýle se staly stylovým doplňkem a za jejich nošení se už dávno nestydíme, ba naopak spousta lidí nosí falešné brýle jen proto, aby ozdobili svou tvář. Můžete vypadat cool i jako intelektuálka, stačí si vybrat. Ale pozor, zvolte si ty správné, ať opravdu podtrhnete krásu své tváře.

Obchody s brýlemi získávají na popularitě a lidé už nenakupují jedny brýle na několik let, ale mají v šuplíku dvoje či troje. Já se jim nedivím. Tolik krásných tvarů, barev, stylů, tak proč se trochu neproměňovat. Jiná v práci, jiná doma. Až si začnete vybírat, čím ozdobíte svou tvář a zlepšíte zrak, podívejte se na tvar své tváře, sáhněte po správném tvaru a harmonizujte je s vaším obličejem. Neplatí, že trendy velké brýle sluší všem. A tak raději pro vás máme malého průvodce. Jedna věc je tvar, ale nikdy nezapomeňte na účel – sport, paráda, korekce…

Brýle pro kulatý obličej

Jestliže jste majitelkou kulatého obličeje, mají vaše líce a čelo stejnou šířku, brada je kulatá a tvář má jemný vzhled. Obdélníkové tvary brýlí poskytují kulatým tvářím určitý obrys, opticky je prodlužují a tvář vypadá užší. Obroučky by měly být elegantní, ale ne příliš tenké. Vyhněte se okrouhlým nebo oválným brýlím.

Brýle pro tváře ve tvaru srdce

Typickými rysy tváře ve tvaru srdce jsou široké čelo, výrazné lícní kosti a úzká a zužující se brada. Výhoda tohoto obličeje? Téměř všechny tvary obroučků mu sluší. Úhlové tvary brýlí, které jsou širší směrem nahoru, vnesou do obličeje jemné obrysy. Oválné a okrouhlé brýle vizuálně uvádí obličej do rovnováhy. Jemné obroučky zajišťují jemnější kontury a harmoničtější vzhled. Jasné barvy a široké rámy nejsou tak vhodné, protože podtrhují tvar srdce.

Brýle pro čtvercový obličej

Vzhledem k tomu, že čelo, tváře a brada jsou stejně široké a čelist má tendenci být poměrně výrazná, čtvercové obličeje jsou často výrazné a hranaté. Ti, kteří mají tento tvar obličeje, vypadají skvěle v oválných nebo okrouhlých brýlích, protože je změkčují úhlově. Tzv. letecké tvary brýlí a la Top Gun nebo modely ve stylu kočičího oka jsou pro hranatou tvář velmi lichotivé. Brýle s čtvercovými rámečky se nedoporučují, pokud tedy nechcete působit velmi stroze a přísně.

 

Brýle na oválné tváře

Oválné tváře jsou obvykle vyrovnané a harmonické. Zatímco brada a čelo jsou spíše úzké, tváře jsou výraznější. Oválná tvář je asi dvakrát tak dlouhá, jak je široká. Lidé s tímto tvarem obličeje snadno naleznou ideální pár brýlí. Mohou nosit jakýkoli styl, ať už kulatý, hranatý nebo asymetrický. Je nutné pouze zajistit, aby brýle nebyly příliš velké nebo příliš malé. Nicméně je nejlepší vyhnout se velmi úzkým obroučkům, protože zvětšují obličej vizuálně.

 

Foto: misterspex.co.uk; archiv firem; pinterest.com

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také