Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaké barvy oblečení volit, když pracujete v business prostředí
vložila 16.11.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaké barvy oblečení volit, když pracujete v business prostředí

Pohráváte si s myšlenkou, že si do kanceláře vezmete ten nový sytě růžový svetr a všechny ohromíte? Ještě než si ho obléknete a zaklapnete dveře bytu, zjistěte, jestlii se zrovna tahle barva do vašeho pracovního prostředí hodí. Aby místo hvězdného potlesku nedošlo k faux pas. Ne všechny barvy totiž lze nosit do práce, zejména pokud pracujete v firmě s formálnějším dress codem. Jaké barvy tedy nosit?

Řada výzkumů ukázala, že barvy mohou výrazně ovlivnit naše nálady a to, jakým způsobem na nás lidé reagují. I bez výzkumů tohle všechno víme. Červené sako nám dodává sebevědomí, ostatním ženám máváme rudě před očima a muži v nás vidí sexy dračici. Barvy dokáží měnit srdeční frekvenci, krevní tlak a dýchání, což objevili už badatelé Keith Jacobs a Frank Hustmyer v roce 1974. Takže, abychom zbytečně nezvyšovaly krevní tlak šéfovi a aby z nás klient neupadal do mdlob, je lépe si svůj pracovní šatník trochu barevně vyladit.

Nejlepší barvy, které lze nosit v kanceláři

Zelená

Tato barva označuje svěžest, bezpečnost a harmonii. Je také spojena s penězi a signálem "jít" pro semafory - obě skvělé vlastnosti na pracoviště. Zelená barva je příjemná pro oči, takže je dobrou volbou pro lidi, kteří sedí před obrazovkou mnoho hodin.

Modrá

Barva pravdy a moudrosti. Má také uklidňující účinek a souvisí s intelektem. Je to také nejstabilnější barva. Takže pokud máte na pracovišti situace a místa plné těkavých nebo dramatických efektů, modrá je skvělá barva, kterou je možné nosit, aby působila proti napětí.

Hnědá

Barva stability, hnědá je také označována jako mužská. Pokud jste žena na převážně mužském pracovišti, čokoládově hnědý oblek, který obléknete, bude vzbuzovat věrohodnost.

Černá

Je to  barva výkonu a může přinést pocity tajemství a vážnosti. Je také považována za elegantní a má zeštíhlující účinek. Aby s vámi bylo jednáno vážně, volte černý kostýmek, který střídejte s modrým či zeleným či volte jejich kombinace.

 

Barvy, které raději NE

1. Žlutá. Je nejšťastnější ze všech barev a obvykle stimuluje radost. Nicméně žlutá je považována za nestabilní barvu, takže může být pro kancelář příliš energická a činit nositele slabým.

2. Šedá. Znamená, že lidé jsou pasivní, nezúčastnění a mají nedostatek energie. Pokud se vám líbí šedá, kombinujte ji s jasnější barvou, jako je modrá, která pomůže vyvážit negativní efekt.

3. Červená. To je barva agrese a vášně - skvělá pro první rande, ne tak skvělá pro kancelář. Také zvyšuje metabolismus a krevní tlak, což je důvodem, proč se používá pro stopové značky a požární auta. Červená může být v pracovním prostředí považována za trochu nepřátelskou, takže její nošení promýšlejte.

Máte-li tyto barvy hodně v oblibě, noste je do kanceláře v pastelových a jemných variantách. Tím body získáte.

Tyhle noste, ale opatrně

Oranžová 

To je barva stimulace a nadšení. Není tak agresivní jako červená, ale může zaujmout pozornost, takže je dobré nosit ji s mírou.

Fialová

Fialová připomíná lidem království a luxus. Je to také barva magie. Nicméně, protože se fialová vzácně vyskytuje v přírodě, je také považována za umělou. Fialový šátek, kravata nebo kabelka může být příjemným, jemným doplňkem veškerého oblečení.

Bílá

Tato barva je spojena s čistotou a dokonalostí. Je to vždy bezpečná volba pro košili nebo šály, ale příliš bílé označuje nestydatost a sterilitu a to není dobré pro vztahy na pracovišti.

Foto: pinterst.com/ street stzle; archiv Petra K. iStock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také