Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak vybrat praktickou a stylovou kabelku do práce
vložila 7.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak vybrat praktickou a stylovou kabelku do práce

Alfou a omegou vaší perfektní kabelky musí být rozhodně praktičnost. Není to totiž „jen“ kabelka. Je to vlastně vaše kancelář, domov, místo pro svačinu/oběd/pití a milión dalších nezbytností. Zároveň je to ale klíčový módní doplněk, který vyladí každý váš outfit. Jak vybrat tu pravou?

Máme pro vás pár tipů.

Na velikosti záleží

Trend mini kabelek je sice krásnou módní záležitostí, ale bohužel při pracovních povinnostech rozhodně nesplní všechny vaše představy. Vy potřebujete kabelku, kam se vejde vše od osobních věcí po pracovní dokumenty. Zároveň oceníte, když kabelka bude mít praktický vnitřní prostor, tedy vnitřní kapsy na zip nebo místo po počítač. 

Čím lehčí, tím lepší

Materiál je určitě otázkou vkusu a osobních preferencí každé z nás. Dbejte však na to, aby byla kabelka lehká. Některé kožené kabelky jsou sami o sobě velice těžké, takže při představě, že do nich naskládáte diář, počítač a desky s dokumenty, s nadsázkou ji už neuzvednete ze země. A to vůbec nemluvíme o tom, že ji budete mít na rameni celou cestu do práce a z práce, takže se kabelka opravdu pronese. 

Nebojte se barev

Určitě by bylo ideální mít kabelek do práce více v různých barvách. Ale ruku na srdce, kdo by chtěl víckrát týdně měnit obsah kabelky a přesouvat ho do jiné? Daleko praktičtější je tedy zvolit kabelku, která s vámi bude 5 dní v týdnu a bude se hodit ke každému outfitu. Klasické barvy jako je černá, hnědá nebo béžová jsou proto sázkou na jistotu. Pokud však chcete kabelku, která přiláká pozornost a rozhodně se hodí k většině toho, co máte v šatníku, nemusíte se bát ani výraznějších barev jako je červená, bordó nebo modrá.  

Jaké kabelky jsou mezi pracujícími ženami nejoblíbenější?

Tote bag

Oblíbený tvar posledních několika sezón mezi všemi podnikavými dívkami. Klasická kabelka obdélníkového střihu s prodlouženými uchy přes rameno si vás získá svou praktičností. Vejde se do ní totiž opravdu všechno. Navíc nepůsobí nijak robustně. Z praktického hlediska je určitě vhodnější zvolit ty na zip. Bonusem navíc je, že tuto kabelku užijete i pokud vyrazíte o víkendu třeba s rodinou na nákup, protože se pohodlně hodí i k volnočasovému oblečení.

Elegantní batoh

Baťůžky už dávno nejsou výsadou výprav do hor. Naopak! Pohodlně si je můžete užít i v týdnu, kdy chodíte do práce. Jedinou podmínkou je jejich materiál. Rozhodně se vyhněte variantám ozdobeným praktickými poutky, kapsami a jinými sportovními prvky. Vaší volbou musí být elegantní varianty batohů, které sice nejsou tak velké jako ty sportovní, ale zato se daleko více hodí ke kabátům, kostýmům a sakám. 

Kabelky do ruky nebo přes rameno

Možná si řeknete, že tyto kabelky nejsou praktické. Opak je pravdou! Díky krátkému držadlu a možnosti využít i delší popruh přes rameno snadno uslyšíte zvonění služebního telefonu nebo pohodlně hned najdete při placení peněženku. Díky jejich pevné struktuře jsou tyto kabelky nesmírně praktické, protože v nich vše drží perfektně srovnané díky přihrádkám, jež všechny věci krásně oddělí.

Foto: Shutterstock, archiv

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také