Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak udělat dobrý první dojem na pohovoru bez toho, aniž byste řekli slovo
vložila 2.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak udělat dobrý první dojem na pohovoru bez toho, aniž byste řekli slovo

Řekněme, že jste si právě vybrala své vysněné povolání. A dostala jste šanci ukázat své schopnosti na prvním pohovoru. Máte perfektně připravenou úvodní řeč, vybraný outfit a nastudovali jste si vše o společnosti, ve které chcete pracovat. Řeč těla o vás však může prozradit na první pohled hodně. Jak předat informaci o vaší profesionalitě, schopnostech a loajalitě bez slov? Jen čtěte dál…

1. Perfektní držení těla

Zaměřte se na to, abyste stáli a posadili se rovně, ale zároveň aby váš postoj nepůsobil nepřirozeně a nepohodlně. Mírně zatáhněte ramena dozadu, zapojte střed těla a představte si, že vaše hlava je jemně tažena neviditelnou strunou nahoru.

2. Nekřižte ruce na prsou

Vědecky je dokázáno, že překřížení rukou na prsou vám pomůže zapojit obě strany mozku, což usnadňuje soustředění a řešení problémů. Bohužel je to také signál, který upozorní vašeho budoucího nadřízeného, že se uzavíráte do sebe. Snažte se toto gesto eliminovat.

3. Udržujte oční kontakt

Snažte se navázat oční kontakt se svým budoucím nadřízeným, ale nepřehánějte to. Nedostatek očního kontaktu vyjadřuje nezájem, ale příliš dlouhý oční kontakt zase může být signálem vaší přehnané sebedůvěry. Držte se poměru 60% očního kontaktu. Například při formulování svých myšlenek se klidně podívejte jinam, ale jakmile budete chtít nějakou pasáž zdůraznit, nebojte se pohlédnout osobě proti vám přímo do očí.

4. Maskujte nervozitu obezřetně

Pokud si při rozhovoru budete cítit lépe, když v ruce budete svírat šálek s kávou, bude to jen známka toho, že nevíte, co s rukama. Káva sama o sobě není problém, ale nesnažte se jí svírat celou dobu v ruce, ale jen čas od času se z ní napijte. Nebudete tak vytvářet fyzickou bariéru mezi vámi a vaším nadřízeným.

5. Mluvte rukama

Studie ukázaly, že mluvení rukama zlepšuje váš proces myšlení. Nebojte se proto zapojit gesta, abyste vyjádřili své myšlenky, ale nepřehánějte to. Přílišné rozmachování a rozhazování rukama po místnosti může naopak budit dojem teatrálního chování.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také