Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak tisknout i bez kabelů, které dělají jen nepořádek
vložila 2.2.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak tisknout i bez kabelů, které dělají jen nepořádek

Také je váš pracovní stůl z poloviny zakrytý nejrůznějšími dráty a kabely, které vedou od zásuvek k počítači, monitoru, myši, prodlužovačce apod.? Nejste sami. Naštěstí existuje stále více spotřebičů, které s vámi budou „komunikovat“ i bez drátů. Jedním z nich může být i tiskárna. Jak ji ale propojit s počítačem?

Doby, kdy jste se strachovali, zda bude mít váš počítač ještě volnou „zdířku“ pro další kabel, který by jej spojil s tiskárnou, jsou naštěstí pryč. Jaké tedy máte možnosti připojení?

Sbohem, dráty

Nejčastěji je dnes možné propojit tiskárnu s počítačem přes Wi-Fi. A to buď tím, že se tiskárna připojí do vaší Wi-Fi sítě, nebo prostřednictvím přímého přístupu k tiskárně (tzv. Direct Wi-Fi). Pokud zvolíte připojení přes Wi-Fi, pak s tiskárnou můžete komunikovat z jakéhokoli zařízení – tabletu, mobilu… Stačí se jen připojit k síti, propojit se s tiskárnou a nechat ji dělat její práci. Obdobně se můžete spojit s tiskárnou prostřednictvím Bluetooth.

Pokud tiskárna bezdrátové připojení umožňuje (což je dnes u moderních tiskáren prakticky standardem), pak propojení probíhá většinou přes instalační program nebo aplikaci, které vás celým procesem provedou.

Rychle, levně, bez kabelů

Tiskárnou, pro kterou je bezdrátové připojení samozřejmostí, je laserová tiskárna HP Neverstop. Díky bezplatné aplikaci HP Smart můžete tiskárnu připojit ke svému počítači nebo mobilnímu telefonu kdykoli a odkudkoli. Aplikaci HP Smart je možné použít, aby mobilní zařízení mohla tisknout, kopírovat, skenovat, řešit problémy s tiskárnou a nastavit tiskárnu do bezdrátové sítě.

Nejenže vám s HP Neverstop nehrozí další nálož kabelů na vašem stolu, ale má i celou řadu dalších výhod. Tak například dokáže totiž vytisknout až 10x více stránek než srovnatelné laserové tiskárny HP. Než bude potřeba toner doplnit, vytisknete až 5 tisíc stránek. I kdybyste spotřebovali průměrně 1 balík papíru měsíčně, nemusíte si s tonerem dělat hlavu skoro rok (na jeden toner vytisknete 10 balíků papíru). A ta nejlepší zpráva? Cena jedné vytištěné strany vyjde na pouhých 0,099 Kč.

Kromě toho je doplnění toneru v HP Neverstop v porovnání s tonerovými kazetami až o 80 % levnější. Cena doplňovací sady je totiž jen 299 korun a její kapacita vystačí na vytištění až 2 500 stran. Laserový tisk zkrátka nikdy nebyl levnější!

S tiskárnou HP Neverstop získáte i 3letý servis zdarma (jeho podmínky a registraci najdete na www.hp.cz/neverstop-servis).

Foto: Shutterstock/HP

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také