Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak se vrátit do práce po přestávce v kariéře
vložila 29.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se vrátit do práce po přestávce v kariéře

Ať už jste mimo svou kancelář jeden rok nebo mnoho let, myšlenka na restart vaší kariéry může být pro mnoho žen skličující. Jak moc se změnil obor, ve kterém jsem byla dobrá? Nebude mi rodinný život chybět? Kolik času budu mít na děti? Bude mě moje práce stále bavit? Je mnoho otázek, na které hledáme odpovědi a čím více se blíží termín našeho nástupu do práce, tím větší nervozitu cítíme. Proto jsem pro vás vybrala tipy, které vám pomohou návrat k vaší kariéře překlenout a vy se vrátíte silnější než kdy jindy. 

Připravte se na vystoupení ze své komfortní zóny

Návrat na pracoviště může být po delší době stejně stresující jako vzrušující. Sice vystoupíte ze své rutiny posledních měsíců, ale zase si velice brzy zvyknete na nové rituály. A taková káva v klidu u pracovního stolu nebo motivační rozhovory s vaším nadřízeným nad novou strategií pro klienta jsou osvěžujícími vyhlídkami. Myslete na pozitivní věci, které vás čekají a eliminujte myšlenky na ty negativní!

Nový začátek

Berte nástup do práce jako nový začátek. Určitě se toho mnoho změnilo, ale jelikož jste byla dobrá ve svém oboru, nepochybuji, že velice brzy naskočíte zase zpátky. Navíc dovednosti, které se v minulosti naučila mohou být skvělým osvěžením a přínosem stávajícího týmu. Jste na začátku a to může být pro vás velká výhoda. Využijte ji!

Neomlouvejte se za svou pauzu

Ať už k ní vedla mateřská dovolená nebo třeba jen potřeba na chvilku si oddechnout od stresového zaměstnání, nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Pokud vás práce bavila už před pauzou, bude vás naplňovat i nadále. Naopak jestli vaše předchozí zaměstnání bylo frustrující a stresující, možná teď přišla chvíle, poohlédnout se i v jiných oborech.

Pracujete na sobě

Nikdy není pozdě naučit se něco nového. Pokud chcete aktualizovat své stávající znalosti nebo se vydat novým směrem, požádejte po nástupu svého nadřízeného o absolvování online kurzů. Nejenže uvidí vaši snahu, za kterou si přičtete po nástupu plusové body, ale určitě vaše snažení podpoří.

Vyberte si práci, jež vás bude bavit

Oddechový čas v práci vám může poskytnout tolik potřebný odstup od vašich kariérních cílů. Právě díky tomu snadno zjistíte, jestli vás práce bavila a motivovala, nebo se vám stahuje hrdlo jen na ni myslíte. V takovém případě je lepší zkusit štěstí v jiném sektoru. Teď k tomu máte jedinečnou příležitost…

Zvažte koučování

Pokud si nejste jistá, jestli zvládnete naskočit do rozjetého vlaku své bývalé společnosti a vysoké pracovní tempo pak skloubit s rodinou, zkuste si najmou kariérního poradce. Tito odborníci vám pomocí několika snadných otázek snadno ukáží cestu, jaká by byla pro vás nejlepší a mohou vás zbavit mnoha zbytečných strachů, které ve vaší hlavě s návratem do práce panují.

Nevzdávejte to!

Po týdnu v nové (staré) práci se vám mohou honit hlavou mnohé myšlenky od nadšení až po frustraci. Nepodléhejte jim a dopřejte si dostatek času na to, jestli vám návrat do práce vyhovuje a nebo ne. Zvlášť po dlouhé době doma je někdy těžké zvyknout si na rutinu denního dojíždění, chození do práce a stresujících porad s vaším nadřízeným. Zároveň to však může být také doba, kdy v práci myslíte jen sami na sebe. Není to pro změnu zase skvělé? 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také