Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak se stát skvělou šéfovou ve třech krocích
vložila 29.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se stát skvělou šéfovou ve třech krocích

Když se řekne šéf nebo šéfová většině z nás se vybaví někdo starší, moudřejší a pravděpodobně nepříliš sympatický. Někdo z koho jde trošku strach. Realita? Dnes může být váš nadřízený snadno mladší než jste vy - nebo jste to možná vy, kdo již dnes vede tým 20 lidí a ještě ani nepřekročil třicítku. Ať tak či onak zdokonalování efektivního a individuálního stylu vedení je pro vaši kariéru zásadní. Nedávná studie zjistila, že Milenini usilují o to, aby se stali „transformačními“ vůdci. Chtějí si tvořit vlastní pravidla. Chtějí inovovat a změnit způsob práce. Přesto, bez ohledu na to, kolik vám je let, když dosáhnete velkého úspěchu a dostanete se do vedení společnosti nebo týmu, musíte si získat lidi na svou stranu. Jedině tak budete ještě úspěšnější!

1. Sdílejte informace

Vlastností, který lidé u přirozeného vůdce nebo vůdkyně hledají, je poctivost. Získat si důvěru svého týmu je alfou a omegou vašeho úspěchu. Poznejte své podřízené, zdravte je jmény, zeptejte se, jak se má jejich rodina nebo s čím by potřebovali od vás pomoci. Poskytnutí podpory a otevřené dveře vaší kanceláře jsou cestou k vašemu úspěchu.

2. Buďte sami sebou - ale otevřeni pro své zlepšování

Tato generace víc než jakákoliv jiná podporuje různé typy vedení. Vystoupit z davu můžete jako introvert i extrovert. Dělá vám problém mluvit na veřejnosti? Nejste silná ve statistikách? Nevadí! Klíčem k vašemu úspěchu je rozpoznat svůj prostor pro zlepšení a obklopit se lidmi, kteří jsou ve svém oboru nejlepší. Jejich loajalita a pomoc z vás udělá lepšího nadřízeného.

3. Povzbuzujte své podřízené

Naslouchejte, fanděte a podporujte. Odměnou vám bude kreativita vašich podřízených a nápady, které do týmu přinesou. Budou se totiž cítit výjimeční a zvýšíte efektivitu jejich i své práce. Navíc je budete motivovat k tomu, že každý nápad stojí za zmínku a jeho úspěch je úspěchem celého týmu.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také