Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak se prosadit v práci?
vložila 15.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se prosadit v práci?

Odpovědí na otázku je „self-promotion“ neboli akt sebepropagace. Ta vám může otevřít mnoho zavřených dveří nebo připsat skóre na váš profesní účet, i přesto, že pracujete ve velké firmě, ve které máte pocit, že jste jen „kapkou v moři“. Připoutejte se: lekce seběvědomí právě začíná…

Nebojte se projevit

Manažeři na vysokých pozicích ve velkých korporátních společnostech přiznávají, že mnohdy mají jejich zaměstnanci ostych se projevit, protože mají pocit, že jejich názor nic neznamená a hlavně nezmění. Opak je pravdou! Nenechte se omezovat postavením ve své firmě a projevte své schopnosti. I asistentka může přivést velkého klienta.

Pochlubte se

Mluvíte o svých pracovních úspěších tak, že vaši kolegové mají pocit, že vlastně nic neznamenají. Nedělejte to! Zbytečná skromnost může škodit vašemu profesními růstu. Povedlo se vám vytvořit jedinečnou marketingovou strategii nebo stály u zrodu důležitého obchodu vaší společnosti. Připište si za to kredit! 

Nečekejte na své hodnocení

Cítíte, že pracujete dvanáct hodin denně, ale váš nadřízený to vůbec neoceňuje? Potkáváte se s ním jednou za rok/měsíc na pravidelné statusy, při kterých nestačíte odprezentovat ani polovinu svých úspěchů? Nebojte se ozvat a navrhnout vašemu šéfovi, že mu každý pátek budete posílat aktualizaci vašich splněných úkolů, aby měl přehled. Posune vás to ve vaší kariéře o krok dál.

Myslete interně i externě

Budujte si svou pracovní pověst lemovanou úspěchy na vašem pracovišti, ale zároveň udržujte aktuální i vaše pracovní sociální sítě či své webové stránky. Zasadíte tak semínko pro budoucí příležitosti, protože člověk nikdy neví…

Vzdělávejte se

Nikdy nepropásněte šanci přihlásit se ve svém zaměstnání na nový workshop nebo kurz, který by vám mohl rozšířit vaše profesní znalosti. Pokud vaše společnosti žádný nepořádá, najděte si nějaký sama na internetu a požádejte vašeho nadřízeného, jestli byste ho mohla absolvovat. Nejenže uvidí vaši snahu se rozvíjet, ale bude to pro něj jen důkaz, že na sobě stále chcete pracovat. 

Využívejte sociální sítě

Prostřednictvím sociálních sítí můžete dát světu (i svým nadřízeným) jasně vědět, jak přínosná pro svou společnost jste. Navíc vás tato „reklama“ nebude stát ani korunu, takže by bylo neekonomické i nevyužít. Označte v příspěvcích své kolegy, se kterými jste na projektu pracovala, a požádejte je o přesídlení. Čím větší zásah budou vaše posty mít, tím lépe pro vás.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také