O ženách, které dělají to, co milují
Jak se líčit do práce a mít perfektní business make-up
vložila 12.7.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se líčit do práce a mít perfektní business make-up

Profesní úspěchy ženy by měl podporovat zejména její vzhled. Na oblečení vynakládáte spoustu peněz a času, ale pokud vaše tvář bude vykazovat známky únavy, které budete maskovat silným líčením, celková snaha o profesionální vzhled bude ta tam. I nesprávně zvolená rtěnka či líčení očí může shodit ze stolu to, co říkáte. Naučte se pár jednoduchých triků business make -upu a jděte vstříc pracovním výzvám.

Trávíte v kanceláři 8 hodin denně a potřebujete vypadat dobře, ale po dvou hodinách je rtěnka pryč, ze stínů zůstaly jen zbytky a o make-upu nemluvě. Inspirujte se radami a doporučeními vizážistek a v práci budete zářit. Nejste-li si jistá, co vám sluší a jak se správně líčit, svěřte se do rukou těchto profesionálek, naučí vás to. Požádejte kamarádku, ať vás při líčení u vizážistky natočí na video a doma trénujte.

Důležitá je příprava

Příprava pleti, která by měla být dobře hydratovaná, čistá a svěží. Proto nepodceňujte hydratační pleťové krémy a najděte si ten pravý. Jakmile bude vaše pokožka vykazovat tyto vlastnosti, líčení je pak hračka a nezabere vám víc jak deset minut.

Důraz na přirozenost

Nechystáte se na večírek ani nemáte být femme fatale. Vaše líčení nemá budit příliš pozornosti, mělo by jen zvýraznit vaše přirozené rysy. Trendy, které se každý rok mění, nejsou nic pro vás, do práce volte neutrální tóny. Nejlepší odstíny očních stínů jsou béžové, šampaňské, zlaté růže, vanilky, hnědé, velbloudí, broskvové, švestkové, šedé, čokoládové, měděné nebo bronzové. Čokoládové hnědé, šedé, bronzové jsou vždy vhodnější než odstín černé, která  je pro kancelář příliš silná. Pokud potřebujete extra zvýraznit, na linku očí použijte hnědou nebo namalujte gelové oční linky v blízkosti řas, jen na vnější třetině oka. Nebude to vypadat příliš silně a vaše oči budou vypadat nádherně.

Správná barva očních stínů

Dokáže podtrhnout pohled, oko otevřít a rozzářit. Jestli jste modroočka volte bledě růžovou, stříbrnou, zlatou či fialovou. Zároveň modrým očím lichotí šedohnědé, perlově růžové a fialové odstíny. Zelené oči potřebují čokoládově hnědou, tmavě fialovou, švestkovou nebo metalické odstíny, jako měděné a zlaté. Jsou-li vaše oči hnědé, pak budou vašimi barvami švestková, antracitově šedá, tmavě hnědá a lesní zelená.

 

Bez ohledu na tón vaší pleti, zvolte teplé tóny očních stínů – zlaté, béžové, vanilky, broskve, švestky, čokoládové hnědé, spíše než modré, šedé, zelené, růžové nebo fialové odstíny. To platí také jak pro rtěnku, tak pro tvářenku, proto si pečlivě vybírejte!

Nezapomeňte na podklad

Až vyzkoušíte podkladové báze, zjistíte, že je to to nejlepší, co ve své kosmetické taštičce vůbec máte. Podkladová báze vyhladí pleť, opticky zmenší póry a výrazně prodlužuje životnost samotného make-upu. Vyberte si primer podle svého typu pleti. Vizážistky dopolučují na suchou a unavenou pleť "radiance",na mastnou "mattifying" a na citlivou "redness relief". Máte-li pleť bez pupínků a výrazného zarudnutí kolem očí a nosu, nemusíte po aplikaci báze používat make-up. V kabelce mějte připravené i matující ubrousky a během dne odsajte něchtěný lesk a pot. Pudrem pak můžete šetřit.

Dokonalé obočí

Pravidlo pro business make-up, kterého se vyplatí držet, je, že méně očních stínů je rozhodně lépe. Takže se rovnou zaměřte na své obočí a dejte mu dokonalý tvar i barvu. Pořiďte si paletku se dvěma stíny, profi štěteček a kartáček na pročesání. Nebo se svěřte do rukou odborníka. Nikdy jsem tomu nevěřila, že by i nepatrná úprava obočí zvýraznila tvář a podtrhla ji. Je to tak. Po úpravě obočí v beauty salónu jsem byla nadšená. Upravené a nabarvené obočí dodá tváři dokonalost. Vydrží dlouho a na oči vám bude stačit jen řasenka.

Správná rtěnka

V kanceláři obecně více volte mat. Lesklé rtěnky a výrazně barevné lesky na rty si nechejte na víkend. Mat vydrží o dost déle a můžete více experimentovat s intenzitou barev, aniž by celkový dojem působil neprofesionálně. Berry nebo hnědo červený odstín, který odpovídá vašemu tónu pleti, vám poskytne trochu retro pracovní dívčí atmosféry a budete se cítit jistě. Tyto odstíny také způsobí, že vaše zuby budou vypadat ještě bělejší. Milujete-li červenou, bohužel, tu si nechte na večer. Do oblastí formálního dress codu nepatří. U neformálního pak můžete, ale pozor, buď malujte oči, nebo rty, obojí výrazné vám síše uškodí.

Foto: archiv Petra Kubalová, archiv značek, Pinterest.com; Shutterstock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také