Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak rychle napravit vaše pracovní chyby?
vložila 20.2.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak rychle napravit vaše pracovní chyby?

Povedl se vám v práci nepříjemný „přešlap“? Ne, nemusíte hned skládat zbraně a čekat, co přijde. Požádali jsme kariérní poradce, aby nám pomohli vyřešit tři různé případy žen, které v práci neměli zrovna nejšťastnější chvilku. 

Problém:

„Během svého prvního měsíce v pozici účetní jsem omylem poslala na účet klienta částku 100 000 Kč místo 10 000 Kč.“

Řešení:

Základem všeho je rychlé řešení. Nejdříve upozorněte svého nadřízeného na vlastní chybu a nečekejte než ji objeví někdo další. Vaším doznáním k situaci si s největší pravděpodobností vysloužíte od svého nadřízeného respekt. Zároveň se obraťte na klienta a vysvětlete mi situaci. Věřím, že ji pochopí a rozdíl v částce pošle zpět. Navíc můžete svému nadřízenému navrhnout nový plán trojité kontroly, který zabrání aby se tato chyba v budoucnosti opakovala nejen u vás, ale i u vašich kolegyň. I přes svoji chybu si tak vysloužíte jeho důvěru.

Problém:

„Pracuji jako fotograf a během jednoho focení jsem nevědomky snížil clonu fotografie, takže jsem koncem dne zjistil, že většina fotek je rozmazaná a nepoužitelná.“

Řešení:

Na místě je hluboká omluva. Pokud si vás klient vybral pro zachycení neopakovatelných okamžiků, je opravdu problém, když nakonec nedostane jejich vizuální podobu. Na druhou stranu věřím, že alespoň pár záběrů bude použitelných (i přesto, že jsou třeba rozmazané). U takových událostí jde vždy o zachycení půvabu daného okamžiku. Při vysvětlení klientovi okamžitě nabídněte další focení zdarma, které sice nevynahradí vzpomínky na tento den, ale klient si zase může vytvořit nové. Přeberte iniciativu, vyberte místo, zajistěte dekorace a vytvořte nové fotografie, které se vašich zákazníků dotknout přímo u srdce. 

Problém:

„První den do nové práce jsem nastoupil den po promoci. Bohužel večer předtím jsme tuto událost oslavovali s kamarády, a tím pádem můj první den začínal s příšernou kocovinou. Během velké porady jsem pak svému nadřízenému nebyl schopen odpovědět ani na základní otázky.“

Řešení:

Špatný den může mít v práci každý. Váš nadřízený navíc určitě neví, že vaši indispozici způsobila přemíra alkoholu, takže nevěšte hlavu. Po poradě zaklepejte na dveře jeho kanceláře a omluvte se za svůj výpadek. Zdůvodněte svou neodbornost odpovědi nervozitou z prvního dne v práci a ujistěte svého nadřízeného, že nic podobného už se nebude opakovat. Do dalšího dne pak zformulujte odpovědi na jeho otázky a přidejte nějaké nápady, jak je možné jednotlivé projekty posunout kupředu. Váš šéf určitě vaši iniciativu ocení.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také