Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak rychle a jednoduše zvýšit při práci své soustředění
vložila 18.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak rychle a jednoduše zvýšit při práci své soustředění

Znáte to – jak vstoupíte do práce, všechno se sype. Nic se vám nedaří, nedokážete se soustředit na to, co potřebujete, odkládáte důležité úkoly… Co s tím? Nebojte, k nezdaru není odsouzený celý den. Chce to jen nastartovat mozek a náladu některým z následujících tipů.

Nemusíte si nutně chodit uvařit další hrnek kávy, stačí, když vyzkoušíte něco z následujícího seznamu.

Krátká procházka, co zabere

Koukáte do počítače a už vlastně ani nevíte na co? Je čas na pauzu. Pěkně se zvedněte a na pár minut (pokud to druh vaší práce či zaměstnavatel umožňuje) opusťte kancelář a obejděte třeba budovu nebo si doběhněte do nedalekého parku. Stačí i deset minut chůze, abyste si vyčistili hlavu a „nahodili“ mozek. Po návratu se budete nejen lépe soustředit, ale budete mít i lepší náladu.

Koťátka a štěňátka v akci

Rozptýlení v podobě procházky by vám jen tak neprošlo? A co nějaké krátké vtipné video, v jehož hlavní roli jsou roztomilá zvířátka? Ta vykouzlí úsměv na tváři i tomu největšímu cynikovi. A úsměv rovná se vyšší hladinu oxytocinu, tedy hormonu štěstí, což znamená dobru náladu. A s tou se i na sebesložitější úkoly kouká o něco veseleji a optimističtěji!

Vzpruha ve sluchátkách

Ani na videa na vašem počítači by se vaši kolegové či šéfové nedívali právě s nadšením? Pak zkuste naladit mozek hudbou. A to doslova. Pusťte si svoji oblíbenou kapelu, o které víte, že vás spolehlivě „nakopne“. Navíc díky sluchátkům odfiltrujete hlasité kolegy, kteří vás svými hovory jen rozptylovali (jen se vždy ujistěte, že nemáte hudbu příliš nahlas, abyste ostatní nerušili).

Chaosu vstup zakázán

Je prokázáno, že na naši produktivitu má významný vliv i to, jak máme zorganizované pracovní místo. Pokud se náš stůl prohýbá pod nánosem papírů, mezi kterými se občas objeví špinavý hrnek od kávy nebo rostlinka, která se pohybuje na hranici života a smrti, nebude naše výkonnost zrovna na špici. Takže se zastavte a pořádně si vše uspořádejte. Mimochodem, týká se to i úklidu na ploše počítače nebo e-mailové schránky.

Malé rande v kuchyňce

Možná si vaši nadřízení stěžují, že se z kuchyňky, zasedačky či chodby stávají „drbárny“, ale pokud v nich netrávíte polovinu pracovní doby, vlastně by si stěžovat neměli. Takový krátký rozhovor s kolegou či kolegyní, zatímco se vám vaří voda na čaj, dokáže také pořádně povzbudit. Navíc můžete probrat své pracovní frustrace a navzájem si pomoci. Když ne třeba hned radou, alespoň tím, že si budete naslouchat.

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také