Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak pražské zlatnictví KLENOTA spojuje staré s novým
vložila 16.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak pražské zlatnictví KLENOTA spojuje staré s novým

Šperky. Provázejí lidstvo už tisíce let. Měly a mají mnoho funkcí. Na rozdíl od jiných módních doplňků v sobě často nesou i hluboký duchovní či symbolický význam. Přestože se i obor šperkařství postupně včlenil do gigantického spotřebního fashion průmyslu, zachovává si v sobě atmosféru starých dob, ducha tradičních řemesel a ideál nadčasové krásy, která nevybledne s příchodem nové sezóny.

České zlatnictví KLENOTA sice vzniklo poměrně nedávno, ale navazuje právě na tyto hodnoty prověřené staletími a na dlouhou pražskou zlatnickou tradici. Při výrobě pravých šperků v ateliéru v srdci historického centra Prahy staví na poctivé ruční práci a klade důraz na pečlivé zpracování i těch nejmenších detailů. Zároveň využívá výhody nejmodernějších zázraků techniky. Právě zde najdete šperky s velkým Š…

Kvalita, která přetrvá

Pro svou specifickou povahu spojující aspekt ozdoby, investice i symboliky šperky jsou a nejspíš vždy budou slabostí mnohých. Jako dárek potěší kdykoli, můžeme se jimi zdobit při výjimečných událostech a trochu třpytu dodají i každodennímu životu. Kvalitní klenoty přinášejí radost dlouhá léta a jen tak se neokoukají.

V dílně klenotnictví KLENOTA se pro výrobu jednoduchých i těch nejokázalejších kousků používá především zlato, protože jde o vysoce odolný kov, který dobře odolává zubu času. Šikovní zlatníci ho v různých barvách nechávají okouzlovat samotné nebo ho zdobí diamanty a barevnými drahokamy či kombinují s perlami.

Od klasiky až po moderní originalitu

Vybírat můžete z pestré škály designů. Ve zlatnictví KLENOTA umí precizně zpracovat klasické modely, ale také vykouzlit velice moderní vzhled šperku. Ať už tedy hledáte decentní, nadčasové kousky, nebo jste propadli trendu minimalismu, jste na tom správném místě. A pokud se právě chystáte vyslovit a jste spíše konzervativního smýšlení, určitě by vaší pozornosti neměly uniknout tradiční zásnubní prsteny s briliantem.

Pokud dáváte přednost originalitě, prohlédněte si autorské kolekce KLENOTA. Ta s názvem Rain například posouvá šperkařské hranice o kousek dál, protože využívá motivu rovné linie, který sice vypadá velmi jednoduše, ale ještě donedávna jej bylo téměř nemožné dosáhnout. Přírodou se inspirovala kolekce Seasons, která se proměňuje se střídáním ročních období – podzim a začátek zimy zastupují zejména zemité tóny a jednoduché tvary.

Kromě již zmíněných zásnubních prstenů v nabídce nechybí ani rozličné sady snubních prstenů, kterými pár svůj svazek stvrdí. K narozeninám, Vánocům či jiným příležitostem pak můžete vybírat mezi náušnicemi, náhrdelníky, řetízky nebo náramky. Proto zde najdete kousky pro partnerku, malou princeznu, maminku, sestru i kamarádku.

Pohodlný nákup a špičkový servis

Nakupovat lze jak přímo ve zlatnictví na Praze 1 na adrese Bílkova 19, tak online přes e-shop. Doručení je zdarma po celé ČR i do většiny dalších zemí světa. Můžete tak vybírat z pohodlí domova a v případě dotazů vám poradí zákaznická podpora po telefonu nebo přes e-mail. Šperk vám přijde úhledně zabalený v luxusní krabičce i s certifikátem pravosti.

Dárek můžete dovést k dokonalosti osobní úpravou. Díky možnosti rytí a gravírování šperků lze totiž přidat velmi krátký vzkaz. U snubních prstýnků se často volí datum svatby, přívěsek mohou doprovázet třeba iniciály toho, kdo ho daroval. Myslete ovšem na to, že ne každý šperk je pro rytinu vhodný a počet znaků bývá velmi omezený. Ve zlatnictví KLENOTA vám se vším velmi rádi poradí, a pokud to bude jen trochu možné, splní každé vaše přání.

Foto: archiv KLENOTA

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také