Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ani v únoru ještě není pozdě, abyste posílili svou imunitu
vložila 11.2.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ani v únoru ještě není pozdě, abyste posílili svou imunitu

Počasí je letos zatím opravdu nevyzpytatelné a v ničem nepřipomíná zimu, na kterou jsme byli zvyklí v dětstsví. Namísto mrazu a sněhu se teploty drží nad nulou, venku je sychravo a počasí se mění ze dne na den. To často vede ke snížené imunitě, ostatně probíhající chřipková epidemie je toho důkazem. Jak posílit svůj organismus v tomto náročném období?

V únoru spoustu z nás skolí chřipka či jiná onemocnění kvůli oslabené imunitě. Je důležité se na tento čas, který je pro náš organismus zátěží, dostatečně připravit. Jakých zásad se držet, na dostatek jakých vitaminů se soustředit a na co nezapomenout? Typických zimních onemocnění se můžeme lehce vyvarovat, pokud budeme o své tělo dostatečně pečovat.

Hlavní vitaminy

Koncem zimy trpí i naše pokožka. Abychom ji ochránili před chladným počasím, neměli bychom samozřejmě zapomínat na hydratační krémy. Vaše kůže také ocení dostatek zinku a vitaminy A, B2, B3, B6, B7, C, D a E. Zkusit můžete i potravinové doplňky určené přímo pro výživu kůže. Zabráníte tím zbytečnému popraskání a vysušování pokožky.

Na změny počasí se můžete připravit i postupným otužováním, které vašemu tělu pomůže v několika ohledech. Zkuste si ráno dát rychlou studenou sprchu a vaše tělo se skvěle otuží. Mnohem rychleji si zvyknete na studené počasí a váš organismus bude posílený i vůči nemocem. Párkrát můžete navíc navštívit saunu. Změna teplot i odplavení oxidantů z vašeho těla vás udrží čilými po celý zbytek zimy.

Pohyb pro imunitu

Lidské tělo potřebuje také dostatečný pohyb. Hýbejte se i v tomto období. Nejenže budete výkonnější, ale čerstvý vzduch má blahodárný vliv na náš organismus. Pokud nestíháte například chodit běhat nebo vám počasí příliš nepřeje, vyměňte jízdu autem za kolo či podzimní procházku.

Imunitní systém potřebuje dostatečný přísun antioxidantů, především vitaminů E a C. Nezapomeňte konzumovat alespoň 500 g sezonní čerstvé zeleniny a ovoce denně, které vám přísun vitaminů a antioxidantů pokryjí. Skvěle vám v tomto ohledu poslouží například citrony, cibule, česnek či kysané zelí. Také výtažky z hlívy ústřičné, které můžete najít v některých doplňcích stravy, jsou výborným pomocníkem v chladném období.

V první řadě byste však neměli zapomínat na kvalitní odpočinek a spánek, který vaše tělo posílí ze všeho nejvíce.

Foto: Shutterstock

Autorka: Nikola Strnadová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také