Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak nosit oversized svetry a vypadat štíhle a stylově
vložila 12.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak nosit oversized svetry a vypadat štíhle a stylově

Počasí teplým a huňatým svetrům přeje, a navíc jsou tak pohodlné a krásně zahřejí. Jenže jak je nosit, abyste nevypadala jak slon, nebo že máte oblečení jak po starším bratrovi? Chce si pohlídat jen pár detailů a můžete i v obřím svetru vypadat stylově.

Zvažte délku svetru

Která je pro vás dobrá? Jestliže ráda nosíte úzké džíny, můžete nosit oversized jakékoliv délky. Kratší volte s kratší sukní, šortkami či šaty. Ten delší s legínami, přes dlouhé sukně či šaty nebo jen jako samotný dlouhý oversized svetr, který má funkci šatů.

Ideální barva?

Lepší je sáhnout po monochromatických svetrech v neutrálních barvách, které se dají skvěle kombinovat. Ale máte-li ráda barvy, volte jednobarevný klidně sytě růžový, červený, zelený… v páru s džínami, černými skinny kalhotami, legínami, mini sukní či sukní v podobném odstínu.

Objem jen nahoře

Jestliže jste se rozhodla pro nošená objemných svetrů, dodržujte jedno ze základních pravidel: Pokud je objem nahoře, dole volte vše přiléhavé. Legíny, úzké džíny, přiléhavé sukně, pouzdrové, mini i maxi. Letos doplňte i vysokými úzkými kozačkami nad kolena.

Vrstvěte s mírou

Na huňatý svetr ještě péřovou bundu či kabát? Rozhodně ne. Buď bude oversized poslední vrchní vrstvou a pod něj si obléknete teplejší tričko či košili, nebo toužíte-li se ještě nějak zahalit, už přes něj přehoďte jen rozepnutý křivák. Vrstvěte spíše pod než na.

Svetr a sukně

Ano, ano, skvělá volba. Módní kontrast vytvoříte květovanými delšími šaty a delším objemným svetrem. Vznikne skvělá bohémská kombinace. Tento vzhled sluší a sedí spíše vysokým a štíhlým ženám. Nebo sukni zkraťte a zvolte k ní nedbale zastrkaný kratší oversized svetr. Hodí se i k midi délce, kdy zastrčte jen jednu stranu svetru. Máte-li svetr přes sukni či šaty, neměl by je zakrývat celé, vždy musí alespoň kousek koukat.

Svetr jako šaty

Některé objemné svetry jsou tak dlouhé, že je můžete nosit jako šaty. Máte-li nohy štíhlé jako laňky, noste svetr jen tak s punčochami a vysokými kozačkami. Máte-li nohy silnější, volte delší délku svetru a lehce v pase přepásejte, ať vznikne silueta.

S kamarádem páskem

Jak jinak vytvořit siluetu než páskem. Nevýhodou objemných svetrů je, že neukazují vaši postavu a můžete v nich vypadat jako v pytli. Proto pokud chcete zvýraznit křivky, neexistuje snadnější řešení než pásek.

Velké šperky k velkému svetru

Oversized svetry vypadají skvěle s velkými hodinkami, masivnějšími náramky a robusními prsteny. Na krk volte jemné řetízky v několika vrstvách. Je to nejjednodušší způsob, jak velkému neutrálnímu svetru vtisknout jiskru.

Foto: Pinterest.com/street style; redonline.co.uk; thefashionpost.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také