Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak nosit hedvábný šátek? Přes vlasy, kolem krku i kotníku
vložila 18.4.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak nosit hedvábný šátek? Přes vlasy, kolem krku i kotníku

Šátky máme v šatníku každá a vždy nám udělají dobrou službu. Letos si určitě opatřete ten hedvábný a vzorovaný. Vždy vypadá elegantně a osvěžíte jím jakýkoliv outfit. Jaká kouzla s ním můžete udělat? Minimálně pět jich vymyslíme.

Možná jste ho podědila, možná si ho už tajně přejete koupit. Jedná se o nadčasový kousek, proto se do něj nebojte investovat. Klasické luxusní šátky Chanel, Hermès  a Gucci nikdy nebudou mimo. Malý čtvercový šátek je ideální pro vázání kolem krku, kotníku nebo popruhu kabelky. Větší čtvercové šátky jsou ideální pro ovinutí kolem pasu nebo jako součást účesu. Přeložte, zabalte a můžete vázat.

Jak ho skládat?  Jednoduše složte čtverec na polovinu, do trojúhelníku. Znovu ho přeložte napůl a špičku trojúhelníku ohněte doprostřed záhybu. Přeložte napůl znovu a vytvořte pruh o šířce 5-9 cm. Važte na pevné uzle či volné splývavé přes hrudník.

 

Klasicky kolem krku

Malý šátek omotejte jednou kolem krku a uvažte dvojitým uzlem.  Větší čtvercové šátky můžete omotat dvakrát. Stylově vypadají s rozepnutou bílou košilí, ale i s jakýmkoliv bílým topem či tričkem.

 

Přes vlasy

Přeložte velký šátek  do trojúhelníku a zabalte ho kolem hlavy a do bočního uzlu. Vytvoříte super elegantní vzhled v kombinaci s kloboukem! Experimentujte. Uvažte ho kolem culíku, drdolu či jen jako čelenku. 

 

Na kabelku

Omotejte šátek přes popruh kabelky a buď ho zavažte do uzlu, nebo ho jen volně zavažte na kraj ucha.

 

Kolem kotníku

Jako Italky. Na Milánském Fashion Weeku jste ho takto uvázaný viděla všude kolem sebe. Obmotejte dvakrát do dvojitého uzlu. Tento jedinečný úvaz se skvěle hodí k džínám nad kotník, ideálně nesouměrně ukončeným. Na nohy obujte mokasíny nebo ploché pantoflíčky.

 

Jako pásek

Pokud velký čtvercový šátek není dost dlouhý na to, abyste ho omotala kolem pasu, provlékněte ho jedním nebo dvěma poutky na opasku na straně a pak ho svažte do dvojitého uzlu. Hodí se k džínům či bílým kalhotám.

 

 

Fto a zdroj: pinterest.com/ street style /Milan Fashion Week; honestlywtf.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také