Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kabelka, šperky, ale i pásek: Jak na doplňky v byznys šatníku
vložila 3.8.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kabelka, šperky, ale i pásek: Jak na doplňky v byznys šatníku

Správné boty, kabelka nebo šperk mohou zásadním způsobem ovlivnit celkové vyznění outfitu. A v business šatníku by měl jejich výběr být promyšlený. Nevyplatí se nakupovat vše, co se vám líbí, spíše vsaďte na kvalitu a styl. 

Ač jsou méně výrazné než celkový outfit, doplňky o vás vypoví mnohé. Mají sílu navazovat kontakty a dotváří celkový obraz. Tak jako pro muže je důležitá kravata a manžetové knoflíčky, ženy by se měly zaměřit na vhodný výběr kabelky a šperků. Jejich volba by neměla být ledabylá, měla by dodržovat určitá pravidla.

Ta pravá kabelka

Váš outfit není jen to, co nosíte na těle, ale vztahuje se i na doplňky, které nosíte v ruce. Kabelka je další příležitost, jak vylepšit styl a vzhled. Prozradí o vás, zda jste „unavená a nepořádná“ nebo „elegantní a moderní“ či „připravená a pečlivá“.  Vyhnout byste se měla faux pas v podobě obnošené kabelky s potrhanými uchy. Nemusíte za všech okolností ladit kabelku se zbytkem oblečení a botami, ale zachovejte jednotný styl. Máte-li mnohobarevného oblečení, pak volte kabelku v neutrálních tónech, jako velbloudí, hnědá, černá nebo kovově lesklá. Je-li vaše oblečení z velké části neutrální, sáhněte po výrazné barevné kabelce – červené, vínové, kobaltově modré, temně zelené nebo lilkové. Lépe je investovat do jedné kvalitní, která vám vydrží déle, než do mnoha laciných, na kterých je velmi brzy vidět obnošenost. Nemusí přesně ladit, ale nesmí se barevně a stylově tlouct s outfitem.

Ideální je vybrat si tvar kabelky, který je protikladem vaší postavě. Pokud máte výrazné křivky, volte kabelku s ostře geometrickými tvary; jste-li vysoká a máte ostré rysy, sáhněte po kabelce přes rameno, oblého „pytlového“ tvaru. Abyste se vyhnula divokému přehrabování, když vás někdo požádá o vizitku, mějte v kabelce organizér. Ušetří vám spoustu času.

 

Šperkem k dokonalosti

Co se týče nošení šperků do práce, držte se pravidla "méně je více". Nejlepší investicí jsou šperky, které budete nosit každý den. Zvolte nadčasové klasiky jako malé kruhy, klasické perličky nebo diamantové pecky. Náušnice delší než 5 cm nechte na popracovní akce. Svůj styl a náladu perfektně podtrhnete náhrdelníkem. Může být výraznější, delší, perly nejsou nezbytné, zkuste jejich různé variace. Zlaté či stříbrné řetízky jsou též skvělou volbou. Ozdobit můžete i ruce - náramky. U nich si můžete dovolit kreativitu a veselost, ale hodinky by měly být nekomplikované a kvalitní, velmi dobře vypadají na dámském zápěstí pánské hodinky. Pozor na příliš nápadné věci. Pokud jsou vidět a slyšet víc než na dva metry, je dobré ubrat. Prstýnky jsou naprosto v pořádku, ale neměla byste je mít na více než třech prstech. V ideálním případě byste měla mít prsteny jen na jednom prstě na každé ruce. Nekombinujte bižuterii a luxusní šperky.

Dolaďte to páskem či pašmínou

Dodají outfitu šťávu i eleganci. Nebojte se jimi podtrhnou profesionální šatník. Co se týče pásku, nepatří sem ten, který protáhnete poutky na kalhotách, ale ten, který je umístěn vysoko, v místě, kde máte přirozený pas. Nejjednodušší a nejpohodlnější pásek je pro začátek široký a pružný opasek s pěknou vkusnou sponou. Můžete jím přepásat černé pouzdrové šaty, které doplníte otevřeným blejzrem.

Hedvábné šátky bývaly součástí business šatníku dříve, dnes už se tolik nenosí. Pašmína nebo jiný rozměrný šál dodá šmrnc. Ležérně přehozená přes ramena vypadá skvěle. Volíte-li šátek, leopardí vzor je klasika, můžete ho ovázat nejen kolem krku, ale i třeba kolem ucha kabelky.

Foto: archiv autorky, Pinterest.com, shutterstock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také