Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak jednoduše zachránit utopený telefon
vložila 24.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak jednoduše zachránit utopený telefon

Mobil, co dílem nevysvětlitelné náhody spadne do vody? Nic neobvyklého, naopak běžná praxe! Naději, že po jeho vysušení zůstane nadále plně funkční, podstatně zvyšují malé pytlíčky s kuličkami oxidu křemičitého.

Chytré telefony se staly neodmyslitelnou součástí našich životů. Jsou s námi celý den a takřka na každém kroku, což s sebou nese určitá rizika. Uhodnete, s jakými problémy lidé nejčastěji navštěvují „mobilní pohotovost“? V drtivé většině případů je to prasklý displej nebo utopený přístroj. Ostatně, ať hodí kamenem ten, komu tenhle výkřik techniky někdy nespadl do vany, bazénu, umyvadla nebo toaletní mísy! Jak mu ale poskytnout první pomoc i v domácích podmínkách? Rychlé jednání je polovina úspěchu!

Není čas ztrácet čas

Možná jste slyšeli o tom, že když se taková nehoda stane, je zaručenou pomůckou suchá nevařená rýže, kterou se telefon obsype a nechá vyschnout. Ano, je pravda, že tato potravina je šikovným absorbentem, jenž vodu i vlhkost pohlcuje. Našla se ale i jiná a prý mnohem spolehlivější metoda!

Silikagel jako zachránce

Jistý vyhlášený výrobce smartphonů v rámci svého vlastního průzkumu zjistil, že nejúčinnějším vysoušecím prostředkem jsou malé sáčky se silikagelem. Tyhle kuličky oxidu křemičitého si domů nosíte třeba v krabici s novou obuví, ovšem dají se klidně koupit i na internetu. Ať už k nim ale přijdete jakkoli, nejprve je třeba mobil vylovit z nechtěné lázně a okamžitě vypnout. Co dál?

Fén, miska a svatá trpělivost

Dále je nezbytné odstranění přebytečné vody. Zda se o to budete snažit pomocí vysavače, fénu či extra savé utěrky, to záleží na vás. Následně přístroj obklopte silikagelem - ideální množství jsou alespoň čtyři plné šálky, nasypané v misce, kam se vejde minimálně litr vody. Teď vám nezbývá nic jiného, než obrnit se trpělivostí. Aparát by totiž v silikagelových kuličkách měl zůstat dva až tři dny. Rozhodně ho nezapínejte ani nijak „neoživujte“. Čím déle to bez něj vydržíte, tím větší je i naděje, že zůstane funkční a nepřijdete o žádné kontakty, uložené fotografie a další cenné dokumenty.

Autorka: Šárka Mikulová

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také