Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Inspirace v šatníku Japonek: Nebojte se odvázat a dejte na odiv okázalost s hravostí
vložila 30.8.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Inspirace v šatníku Japonek: Nebojte se odvázat a dejte na odiv okázalost s hravostí

Všeobecně o Asiatkách nepanuje názor, že by měly módu v malíčku. Často je vidíme v šílených kombinacích, které rozhodně kopírovat nechceme. Ale nehažme je všechny do jednoho pytle. V Tokiu to bláznivými kreacemi hraje všude, ale i tak mnohé japonské ženy mají styl. Nebojí se nosit kousky, na které si my troufáme jen opatrně.

Nebojí se, to se jim musí nechat. Ač je to národ úzce spjatý s tradicemi, v módě popouští uzdu fantazie. Kombinují barvy, materiály, střihy, okázalost, hravost, nesourodost, jako velké bláznivé děti. Ale i tak mají ve svých šatnících kousky a kombinace, které se nám mohou líbit a s chutí je oblékneme.

 

Nebojí se oversized

V této velikosti si doslova libují. Volné, plandavé, minimálně dvakrát větší a dlouhé. Jejich křehkost a štíhlost, ještě více vyniká. Oblibu u nich mají bundy všeho druhu a kabáty. Ale dodržují pravidlo. Je-li jedna věc oversized, ostatní musí být slim.

Prim hrají široké kalhoty

Léta v Japonsku jsou horká a teplá a díky tomu touží japonské ženy po volném oblečení, které se na ně nelepí a působí pohodlně a chic. Proto milují široké volné kalhoty, které se už pár sezón drží v módních trendech. Obchody jsou jimi doslova zaplavené. Umí totiž kouzlit s postavou, ledacos schovají, prodlouží a zeštíhlí postavu. Délku volte nad kotníky nebo až na zem a noste je s podpatky. Můžete i s teniskami, ale zde volte délku nad kotníky a ukažte štíhlou spodní část nohy. Kombinujte je s přiléhavějšími topy, košilemi, právě tak jako Japonky.

Milují krajky a volány

Nebyly by to Japonky, kdyby volány a krajky nenosily od hlavy až k patě a rovnou i s rukavičkami a deštníkem. Vy buďte v outfitech střízlivější a volte krajky a volány na šatech, topech, sukních. Zbytek dolaďte jednoduchými džínami, sukní či elegantnějšími kraťasy. Ukažte svou romantickou duši jako Japonky.

K šatům tenisky

Klasikou jsou bílé tenisky, ale Japonky jdou ještě dál. Šaty nevolí klasické džínové, květované, ale mnohem více nosí vzory, ovoce, zajíčky, králíčky, jahůdky, třpytky a to samé i na teniskách… jako mladičké rozverné školačky.

Tradiční propojují s moderním

Míchání těchto prvků se stává v Japonsku čím dál víc trendy. Klasický japonský oděv zmodernizují účesem, baretem, kabelkou či botami. 

Jsou výstřední, ale i kreativní

Pouliční móda pro vás jako pozorovatele, může působit jako cirkus. Barev se nebojí jen na oděvu, ale zahalí jimi i své vlasy. Buďte ve volbě a spojení střízlivější, ale barev a osobního stylu se nebojte.

Foto: Pinterest.com/ street style; archiv firem; Archiv Petra K.; guidab

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také