Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Informace, které byste nikdy neměli sdílet na sociální síti
vložila 7.2.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Informace, které byste nikdy neměli sdílet na sociální síti

Jedete na hory? Nechte si to raději pro sebe, protože po návratu by vás doma mohlo čekat hodně nepříjemné překvapení. V rámci ochrany svých bližních také rychle zapomeňte na sdílení fotografií!

Dnes bychom jen s velkými obtížemi hledali člověka, jenž nemá založený účet na Facebooku, Instagramu nebo Twitteru. Sociální sítě jsou tak běžným a rozšířeným komunikačním kanálem, že se bez nich moderní populace mnohdy nechce, ani nedokáže obejít. A s tím souvisí jeden velký problém, na který odborníci často upozorňují. Někteří uživatelé veřejně sdílí i poměrně důvěrné informace, zatímco si neuvědomují, že tak umožňují dokonalý on-line náhled do svého soukromí. Co si nechat pro sebe?

Fotky dětí i jejich harmonogram

Jste přesvědčení o tom, že snímky rodiny jsou na vašem profilu v bezpečí? Tak takový optimismus není podle expertů vůbec na místě. Nikdy totiž nemůžete vědět, kam až se ve virtuálním světě dostanou nebo kdo s nečestnými úmysly s nimi naloží dle svého uvážení. Fotografie dětí raději uzamkněte v domácím archivu a utajte i informace o škole, školce a kroužcích, které ratolesti pravidelně navštěvují. Je to pro dobro všech, tomu věřte…

Kritika předešlých partnerů jako krok špatným směrem

Nejradši byste bývalému protějšku doslova skočili po krku? Ať už vás k tomu vede jakýkoli důvod, držte své emoce hezky „pod pokličkou“. Maximálně se svěřte dobrému kamarádovi, a to pěkně z očí do očí, třeba nad šálkem kávy.

Může být velice lákavé komentovat chování expartnerů, zvláště v případě, že nějakým způsobem stále zasahují do nového vztahu. Ovšem kritizovat je na internetu hraničí s pasivní agresivitou. Proč by mělo 1000 vašich internetových přátel vědět o tom, co si o dané osobě myslíte? Ani detaily o rozchodu do takové společnosti nepatří,“ uvádí americká psycholožka a sexuoložka Neely Steinberg. Logiku to vážně má, co vy na to?

Oznámení o odjezdu? Učiněný hazard

Sdílená momentka z letiště, na níž si vychutnáváte koktejl před odjezdem na svou vysněnou dovolenou? Věřte, že dát zloději klíče od bytu s osobním pozváním vyjde úplně nastejno. V dnešní době se ani trochu nevyplácí sdělovat, kdy bude váš byt zcela opuštěn, což potvrzují pojišťovny i policejní statistiky.

Foto: Shutterstock

Autorka: Šárka Mikulová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také