O ženách, které dělají to, co milují
eŽENA roku 2020: Veronika Švecová "Asi největší překážkou v podnikání pro mě bylo udělat první krok a prostě to risknout."
vložila 9.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

eŽENA roku 2020: Veronika Švecová "Asi největší překážkou v podnikání pro mě bylo udělat první krok a prostě to risknout."

Veronika Švecová původně pracovala jako učitelka na I. stupni základní školy. Podnikat začala v roce 2009 po narození své dcerky. Od té doby s manželem provozují e-shop s vlnou a pomůckami s ní spojenými. Naleznete zde vlnu a příze především z kvalitních přírodních materiálů, šetrné k životnímu prostředí i recyklované. Svým zákazníkům také radí s výběrem vhodných materiálů, spotřebou a pomáhá s návody na pletení a háčkování. Veronika sama z nabízených klubek tvoří a baví jí svou tvorbou dělat radost. Kvůli práci se stále učí nové věci týkající se technologií, komunikace s klienty a prodejem na internetu. Díky podnikání si splnila sen o tom, že ji práce živí a rovněž neskutečně naplňuje.

Splnil se vám díky podnikání váš životní sen? 

Jsem šťastná v tom, co dělám, má práce mě živí a baví. Takže splnil

Začala jste podnikat po narození své dcery. Dá se skloubit kariéra a mateřství?

Já začala s podnikáním koketovat na mateřské. Vše bylo velmi pozvolné a přirozené. Háčkovala jsem, když dcerka spala nebo si hrála na pískovišti. Takže vše se skloubit dalo.

Kdy vznikl první impulz začít provozovat e-shop s vlnou a pomůckami s ní spojenými? 

Nejdřív jsem háčkovala pro dcerku, pak na zakázku. Objednávek neustále přibývalo, tak manžel navrhl, že bude dobré klubka nakupovat velkoobchodně.. to byl úplný prapočátek toho všeho. 

Jakou nejlepší radu jste na začátku svého podnikání dostala?

Je to zvláštní, ale žádnou zásadní radu si nevybavuji. Držím se toho, že pokud něco děláte rádi, je to polovina úspěchu.

Kdo byl od začátku vaší největší oporou?

Jednoznačně nejbližší rodina. Byli v tom od začátku s námi a všechno intenzivně prožívali, fandili nám.

Kdy jste vy sama propadla vášni pletení?

Základy pletení a háčkování mě naučila mamka, když mi bylo asi deset let. Protože jsem levačka, bylo to pro mě o to těžší si vše v hlavě zrcadlově otočit. Postupně s přílivem jiných zájmů jsem tyto ruční práce odsunula. Po narození dcerky jsem háčkování oprášila a začala tvořit čepičky. Kombinování materiálů a barev mě začalo hodně bavit a tady si myslím vznikla tato vášeň

Co kromě prodeje věcí na pletení a háčkování zprostředkováváte svým klientům?

Krom mé tvorby máme již zaběhnutý e-shop na vlnu a příze. Všechen materiál mi prošel rukama a z většiny našich klubek jsem něco vytvořila. Takže mohu našim zákazníkům doporučit to, co se jim na daný projekt bude nejvíce hodit. Radím jim s kombinací barev, se spotřebou a pokud dokážu, tak i s návody ( někdy jsou komplikované a já se pořad učím nové věci- takže někdy radí zkušenější zákaznice mně) 

Jaké produkty patří k bestsellerům vašeho e-shopu? 

Máme spousty materiálů, které se prodávají velmi dobře. Pokud mohu vyzdvihnout, tak jsou to merino vlny. Ty jsou u našich zákazníků nejvíce oblíbené. Z mé tvorby to byly letos jednoznačně pletené čelenky.

Jakou největší překážku jste musela během svého podnikání překonat?

Asi největší překážkou bylo udělat první krok a risknout to. Rozhodli jsme se do toho jít v roce 2009, kdy vrcholila ekonomická krize, manžel přišel ze dne na den o práci, já byla na mateřské a na rozjezd a nákup zboží jsme si půjčili od rodiny... Navíc jsme s podnikáním příliš zkušeností neměli, byli jsme zaměstnanci. Já učitelka a manžel elektrikář. Nejistota to byla veliká..

Co na své práci máte nejraději?

Na své práci toho mám ráda víc. Hlavní je to, že mě baví a naplňuje. Není stereotypní a každý den se učím něco nového. Mohu si ji časově rozložit tak jak mi vyhovuje. Potkávám úžasné lidi ze strany zákazníků a také ty, kteří také podnikají a naše cesty se prolínají.

Jaký byl pro vás rok 2020?

Rok 2020 byl hodně náročný a komplikovaný. Hlavně po stránce lidské, sociální. Po stránce obchodní pro nás nebyl rok 2020 špatný. Naštěstí máme sortiment, o který byl zájem i v této těžké době. Klubka přinášejí radost a naše zákaznice a zákazníci si tak nákupem u nás tuto nepříjemnou dobu ulehčovali.

Na co se mohou těšit vaši zákazníci v roce 2021?

Naši zákazníci se mohou těšit na novinky ve vlnách a přízích. Hned v lednu bychom měli mít novou vlnu v kombinaci materiálů, které jsme ještě na e-shopu neměli. Začali jsme stavět sklad a na jaře by měl být hotov. Tím bychom chtěli mít více zboží skladem k okamžité distribuci. Pokukujeme také po novém výrobci. A díky soutěži rozšíříme naši nabídku o nového dopravce ( GLS). 

Jaká byla vaše první reakce na výhru v soutěži eŽENA roku 2020? 

Byla jsem ohromně nadšená a dojatá. Hlasy posílala rodina, známí a hlavně naši zákazníci. Dostalo se mi od nich tolik podpory a milých vzkazů. Mám radost, že to, co děláme je smysluplné a snad jsme e-shopem, který jen neprodává, ale má navíc i přidanou hodnotu.

Jaké je vaše životní motto?

To není úplně jednoduchá otázka.. ale asi, že „Vše je tak jak má být“.

Více se dozvíte ZDE.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také