O ženách, které dělají to, co milují
Elegantní kalhoty business ženu nezradí. Zvolte správný střih
vložila 16.3.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Elegantní kalhoty business ženu nezradí. Zvolte správný střih

I když jste žena, ne vždy máte náladu na sukni a šaty. Ať už vás odradí počasí, nedokonalost nohou, nebo milujete pánský styl a v kalhotách se cítíte silná v kramflecích, kalhoty by měly v šatníku business ženy rozhodně být. A nejen jedny. 

Výhodou kalhot je pohodlnost, velký výběr, všestrannost a jejich údržba není složitá. Můžete volit různé materiály, dokonce i jiné barvy než černou a můžete upravovat nohavice dle bot, které zvolíte. Mrkváče už jsou dávno zapomenuté, černá barva už není jediná možná a puky vystřídaly hodně široké nebo úzké střihy. Nosíte-li ráda na pracovní schůzky kalhoty, rozhodně by měly ve vašem šatníku viset tyto, samozřejmě s ohledem na vaši postavu.

Módní poznámka business stylistky Lauren Rothman: „Téměř každému typu postavy sluší kalhoty, jejichž obvod nohavice je téměř shodný s polovinou obvodu boků. Jak to změřit? Kalhoty rozložte na zem, spodní okraj nohavice položte na nohavici ve výšce stehna. Pokud jsou šířky téměř shodné, vytváří kalhoty vyvážený vzhled. Pokud je šířka na stehně větší, kalhoty poutají pozornost ke stehnům.“

Černá dává prostor červené

Konzervativnější pracovní prostředí bylo často charakterizováno barevnou paletou bílá, šedá, černá. Barvy pouze lehce, a to v doplňcích. Většina z nás měla tedy jako elegantní pracovní kalhoty ty v barvě černé. Pravidla se trochu uvolnila a umožnila pronikat do business šatníku pastelové barvy, a dokonce i červenou. Vsaďte na ni právě u kalhot a slaďte se základními barvami. Budete svěže elegantní.

Široké nohavice

Široce střižené nohavice elegantně splývají od boků ke kotníkům. Vysoké ženy v nich vypadají úchvatně, menší ženy je spojí s vysokými podpatky a prodlouží jim nohy a pro ženy s plnějšími tvary jsou základ. Vytvářejí rovnováhu postavám s výraznými křivkami a u postav typu hrušky odpoutávají pozornost od širokých boků. Zvolíte-li v létě lehčí materiály, skvěle vás ochladí, působí vzdušně a není vám tolik horko jako v úzkých kalhotách. Nezapomeňte na pravidlo: Když dole široké, nahoře musí být úzké. Volte upnutější, přiléhavé topy. Vzdušné volné halenky si nechte do páru k úzkým kalhotám.

Skvělou jarní či letní variantou jsou kratší široké kalhoty, zvané culottes. Doplňte je jedině podpatky!

Skinny, úzké nohavice

Těsně obepínají nohy, jsou příbuzné ke skinny džínům. Pokud máte výrazné boky, do zaměstnání nebudou to pravé. Proto lepší varianta tohoto střihu jsou úzké kalhoty zkráceného střihu končící u kotníků či těsně nad nimi, tzv. cigaretové. Jen si vzpomeňte na Audrey Hepburn. V kombinaci s kotníkovými kozačkami, balerínami či lodičkami vytváří stylový retro vzhled. Skvělým kolegou do páru je bezpochyby sako, delší i kratší.

Rovné nohavice

Jsou stejně široké na bocích, u kolen i u kotníků. Vhodné jsou pro ženy s útlými boky a nevýrazným pasem, nesluší ženám se širšími boky. Ve zkrácené délce, kdy je vidět alespoň kousek holé nohy, pomáhají rozbít souvislou linii.

Lehce rozšířené nohavice

Sluší všem a hodí se ke všemu, jsou tedy právem považovány za klasiku. Na stehnech a přes kolena jsou poměrně úzké, nikoliv upnuté, a v úrovni lýtek se lehce rozšiřují. Opticky zeštíhlují a hodí se ke každé postavě. Nohavice jsou často ukončené manžetou a tvar jim dodávají sežehlené puky. Obvod kolem kotníků je přibližně stejný jako šířka boků.

 

Foto: Instagram.com; Pinterest.com/ street style; archiv značek; archiv Petra Kubalová

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také