Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Čtyři tipy, jak během dvou dnů rozjet úspěšný online projekt
vložila 9.4.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Čtyři tipy, jak během dvou dnů rozjet úspěšný online projekt

Spojení podnikavá žena dostalo v posledních dnech nový rozměr. Ti, kteří se přizpůsobili novým podmínkám a adaptovali se na nový trh, vítězí. Patří mezi ně i Jeanne Bočková, která vede Centrum pro talentovanou mládež. Jednou z aktivit centra bylo pořádání velmi úspěšných kroužků, tzv. Objevitelských sobot. Jedna sobota v měsíci, 3 města, stovky nadšených dětí. To ale pro všechny skončilo.

“Nemohla jsem se smířit s tím, že přestaneme s Objevitelskými sobotami. Děti přišly v posledních dnech o většinu svých sociálních kontaktů, nechtěla jsem, aby přišly i o naše kurzy, ” říká ředitelka Centra pro talentovanou mládež. Během dvou dnů zrealizovala téměř nemožné. Objevitelské soboty se přetvořily na Objevitelské (ne)soboty, z prezenční formy se staly výlučně online záležitostí. Lektoři vedou online lekce na řadu témat a děti se k nim z domova připojují.

Během 3 týdnů od spuštění online lekcí máme přes 1600 účastí za týden. Děti si vybírají až z 5 témat denně. A to je teprve začátek, každý další týden budou přibývat nová témata a časy. K lekcím se mohou přihlásit děti od 6 do 14 let, vstupné je dobrovolné.

“Chceme pomoct všem rodičům, kteří mají na bedrech domácí vzdělávání dětí a dětem chceme zprostředkovat skupinové aktivity jako je cvičení nebo pokusy, aby se měly na co těšit a zároveň se něco naučily. Zkrátka dělá nám to v CTM všem radost,” říká Jeanne Bočková.

Jak rozjet online projekt po vzoru CTM?

 1. zmeňte pohled na svůj projekt
  Jde realizovat online? Co je potřeba změnit a přizpůsobit?
 2. najděte si vhodnou platformu pro online sdílení
  Objevitelské (ne)soboty používají platformu ZOOM.us, která je ověřeným nástrojem pro přenosy ve větším množství účastníků.
 3. pracujte se spolehlivým týmem lidí
  Skvělí lektoři, organizace, to je základní kámen úspěchu. Centrum pro talentovanou mládež takové lidi kolem sebe má.
 4. neztrácejte čas
  Máte nápad? Zkuste jej. Získejte rychle zpětnou vazbu, zda by projekt online mohl fungovat a vychytejte chyby za pochodu.

“V této době se všichni učíme něco nového. Berme to jako příležitost a kdo ví, třeba spousta z nových online věcí zůstane součástí našich běžných životů,” říká ředitelka Centra pro talentovanou mládež.

 

Více o projektu Objevitelské (ne)soboty.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také