Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Co znamená úspěch pro nejúspěšnější světové miliardáře. Inspirujte se
vložila 15.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Co znamená úspěch pro nejúspěšnější světové miliardáře. Inspirujte se

Úspěch si přejeme do nového roku, k narozeninám, do začátku podnikání… Ovšem definovat, co vlastně úspěch znamená, je docela těžké. Už i proto, že pro každého z nás má toto slovo úplně jiný význam. Jak si ho vykládají ti, kteří ho podle obecných měřítek dosáhli?

Inspirujte se slavnými světovými podnikateli a podnikatelkami!

Oprah Winfrey

Jen málokdo tuto světoznámou televizní osobnost a jednu z nejbohatších žen světa nezná. Její životní příběh vydal ostatně na nejednu knihu – dívka z chudinské čtvrti, která si prošla doslova peklem, dokázala do té doby nemožné. Vypracovala se v ženu, jež je inspirací pro další a další generace dívek. Co si Oprah myslí o úspěchu?

Klíčem není starat se o to, aby byl člověk úspěšný, ale usilovně pracovat na tom, aby dokázal něco skutečného.“

Sara Blakely

Úspěšná podnikatelka a také maminka 4 dětí, zakladatelka společnosti Spanx, jež vyrábí proslulé spodní prádlo a legíny, patří k nejvýznamnějším a také nejbohatším ženám světa. Ačkoli definici úspěchu u ní přímo nenajdeme, má jasno v tom, co je naopak neúspěch.

„Pro mě je ztělesněním selhání přestat se snažit.“

Bill Gates

Zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších mužů planety své jmění (odhadované na více než 93 miliardy dolarů) investuje nejen do své společnosti, ale také do řady humanitárních projektů. Lidé, kteří se s ním setkali, jej navíc popisují jako velmi skromného a pokorného člověka, jehož úspěch nezkazil. Jak jej vlastně vnímá Bill sám?

„Úspěch je špatným učitelem. Způsobuje totiž, že si i chytří lidé myslí, že nikdy nemohou prohrát.“

Elon Musk

Podnikatel, vynálezce, inženýr a filantrop je považován za ztělesnění úspěchu. Aby ne, když se jeho bohatství odhaduje na nějakých 20 miliard dolarů! Je jasné, že s takovým jměním by Elon už nikdy nemusel ani pohnout prstem. Ovšem to nejspíš nehrozí.

Představa, že mojí jedinou náplní je válet se někde na pláži, mě děsí. Nejspíš bych se zbláznil. Vyhovuje mi všechen ten tlak.“

Steven Spielberg

Jmění tohoto veleúspěšného režiséra, jenž se zapsal do světové kinematografie skvosty, jako jsou například Čelisti, Indiana Jones, E.T. Mimozemšťan, Jurský park, Schindlerův seznam nebo Minority Report, se odhaduje na 3,6 miliardy dolarů. Ovšem tím se Steven rozhodně nepoměřuje.

Vydělávání peněz mě vlastně nikdy nezajímalo. Ty vždycky následovaly jako produkt úspěchu, ale nikdy nebyly mým cílem. Dost těžce se něco takového lidem vysvětluje…“

Mark Cuban

Ačkoli jeho jméno je pro mnoho lidí neznámým, patří k nejúspěšnějším americkým (či spíše světovým) investorům a podnikatelům. Hodnota jeho majetku a konta dosahuje téměř 4 miliard dolarů. Nicméně ani Mark neměří úspěch primárně penězi.

Pro mě je definicí úspěchu probudit se ráno s úsměvem na rtech a vědět, že mám před sebou skvělý den. Byl jsem šťastný a cítil jsem se úspěšným, i když jsem neměl ani cent, bydlel s dalšími šesti kluky v třípokojovém bytě a spal na podlaze. Musel jsem tvrdě pracovat, abych se někam dostal, ale vždycky mě to bavilo.“

Richard Branson

Britský podnikatel a miliardář má ve svém impériu více než 400 společností. Jeho jmění je odhadováno na 4,1 miliardy dolarů, a tak patří k nejúspěšnějším byznysmenům na světě. Ovšem ani od něj jeho okolí takovou kariéru nečekalo – kvůli dyslexii skončil se vzděláváním v 16 letech. To mu ale v odhodlání něco dokázat nevadilo.

„Moje definice úspěchu? Čím více se budete na svém podnikání skutečně podílet a zapojíte se do něj, tím úspěšnější se budete cítit.“

Foto: Shutterstock

Autorka: Lucie Pražáková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také