Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Černé lodičky. Boty, které nikdy nevyjdou z módy
vložila 20.9.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Černé lodičky. Boty, které nikdy nevyjdou z módy

Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že černé lodičky jsou boty všech dob a nikdy z módy, a hlavně z botníku, nevyjdou. Každá z nás má jednu z jejich variant, od ultra vysokých, až po ty s nízkým podpatkem. Nepotřebují žádné zdobení, aby upoutaly pozornost. Ale tím, jak jsou skvělé, je nosíte stále, a tak trochu máte pocit, že to začíná být nuda. Co je nosit v nových kombinacích?

Věřila byste, že v jedné etapě historie byly lodičky považovány za dáblův nástroj, a dokonce byl na popud amerických puritánů vydán podpatkový zákon, který ženám zakazoval nosit lodičky, které byly symbolem marnivosti? Naštěstí tohle už se nás netýká a lodičky můžeme vesele obouvat. Možná ale trochu kouzelné jsou, protože když si je obléknete, vaše nohy se promění v hříšně krásné. Vybírejte je opravdu pečlivě, ať se stanou vaší druhou kůží a skvěle padnou. Jakmile je najdete, váš krok a sebevědomí budou v té nejlepší formě. Rozhodně z vás nebude šedá myška i mezi velmi formálním business dress codem.

Klasické, elegantní a formální

Bohužel ne všechny můžeme experimentovat s  outfity do práce. Je nutné dodržovat business módní etiketu, a tu rozhodně černými lodičkami nikdy neporušíte. Černá s černou si moc rozumí. A samozřejmě černé punčochy. Trochu barvy pak vneste do outfitu skrze kabát či kabelku.

 

Absolutní opak s výraznými vzory

Kdo může popustit uzdu módní fantazie, své lodičky pozdvihne v kombinace s výraznými vzory. Ať jsou to šaty, sako nebo halenka. Váš outfit bude dobrodružnější, ale lodičky mu vždy dodají eleganci a sofistikovanost. Stále zůstanete dámou. Nejlépe žensky vyniknou s výraznými šaty.

Kontrastní barvy umí čarovat

Zvolte jeden velmi silně výrazný prvek oblečení a pozornost paradoxně neulpí na něm, ale na černých lodičkách, které vám vyčarují ještě krásnější nohy. Výrazný, například červený, žlutý nebo modrý prvek umístěte spíše do dolní poloviny těla (kalhoty nebo sukně).

Ten největší kontrast

Černá a bílá. Čím větší kontras, tím lepší. Nic se více nehodí k černé než bílá. Budete splňovat i formální styl oblékání, zůstanete elegantní a rozjasníte svou tvář. Chvilková černá revoluce nikomu neuškodí.

Elegantně k džínám

Že se vám k ležérním a volnočasovým džínám nehodí? Vždyť je to tak rozdílný styl? No právě a v tomto spojení je síla. Ať zvolíte jakékoliv džíny, neuděláte chybu. Roztrhané, ohrnuté, boyfriend, skinny... Všechny černé lodičky milují.

Foto: Pinterest.com/ street style; archiv petra K; archiv firem; shuttertock.com

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také