Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Bezpečnou a účinnou náhradu deodorantu můžete vyrobit i z domácích surovin
vložila 31.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Bezpečnou a účinnou náhradu deodorantu můžete vyrobit i z domácích surovin

Přemýšlíte, že byste svůj oblíbený deodorant z drogerie vyměnili za nějakou přírodní alternativu? Pak pro vás máme dobrou zprávu – řadu ingrediencí máte doma!

O případných škodlivých účincích klasických deodorantů spekulují poslední roky jak laici, tak i odborníci. Za potenciálně rizikové jsou považované především hliníkové soli, parabeny, triclosan, ftaláty a některé látky používané k parfemaci. V jejich souvislosti se pak hovoří především o možném ovlivnění vzniku rakoviny, hormonální nerovnováhy, kožních reakcí apod. Ačkoli žádná přímá souvislost mezi používáním deodorantů a těmito onemocněními nikdy nebyla vědecky skutečně prokázána, stále více lidí raději sahá po přírodních deodorantech.

Z domácích zásob

Možná už jste se v obchodech také rozhlíželi po přírodních deodorantech, ale maličko vás vyděsila cena. Nebojte, doma v kuchyni či koupelně najdete několik přírodních ingrediencí, které vaše podpaží ochrání před pachem způsobeným pocením. Po kterých sáhnout?

Skvěle vám poslouží například obyčejná sůl. Smíchejte ji s vodou a vzniklou směsí potřete podpaží. Sůl totiž dokáže zabít spoustu různých bakterií, tedy i těch, jež způsobují zápach. Jen dejte pozor – poměrně silně vysušuje, a tak pokožku vždy večer pečlivě omyjte a ošetřete hydratačním tělovým krémem. Obdobně můžete použít také citronovou šťávu.

Vůně z přírody

Napadlo by vás někdy použít do podpaží třeba pleťovou vodu? Jestliže ta vaše obsahuje benzoylperoxid (je velmi často součástí produktů určených k péči o pleť s akné), máte vyhráno. Jedná se totiž o antibakteriální látku, jež zabrání nepříjemnému zápachu.

Jako deodorant můžete do podpaží využít také některé esenciální oleje (ostatně jsou velmi často důležitou ingrediencí přírodních deodorantů). Nejenže působí antibakteriálně, ale také krásně voní – i bez použití chemických parfémů. Které se hodí nejvíce? Bergamotový, pomerančový, cedrový, levandulový nebo muškátový.

Foto: Shutterstock

Autorka: Kateřina Málková

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také