Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Způsoby, jak můžete být v práci ještě flexibilnější
vložila 18.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Způsoby, jak můžete být v práci ještě flexibilnější

Zapomeňte na penzijní připojištění a životní pojistky. Dnešní zaměstnanci hledají v nové práci spíš než jistoty flexibilní pracovní plán, který jim umožní pracovat z domova, z jejich oblíbené kavárny a hlavně si zvolit svou pracovní dobu. Naštěstí v dnešní době více jim to více jak 80% společností bez problémů umožňuje a další stále přicházejí.

Proto jsem pro vás vybrala pět největších trendů, díky kterým můžeme být v na svém současném nebo novém pracovišti ještě více flexibilní a které stojí za to implementovat do své vlastní práce.  Zde jsou…

Staňte se digitálním momádem

Nejnovější trend, který vám umožní pracovat kdekoliv a kdykoliv po světě, je dnes více než aktuální záležitostí. S počítačem a připojena na WiFi můžete pohodlně pracovat ze svého obýváku nebo z pláže na ostrově Lanzarote. Nastavte si podmínky pro svoji práci hned ze začátku nového zaměstnání a nebo se zeptejte svého současného nadřízeného na možnosti, jak více využívat „Home office“. Možná budete překvapeni, že dnes mnoho společností takové jednání více než vítá.

Využijte výhod flexibilní pracovní politiky

Stále více společností při vedení svých zaměstnanců vytváří pravidla pro formální politiku Flex, což je trend, který stále roste. Formální pravidla pro práci z domova zajišťují, aby se zaměstnanci cítili pohodlně při jejím používání a manažeři rozuměli pravidlům a předpisům, které z této politiky plynou. Pokud tedy vaše společnost nějakou má nebo ji plánuje vytvořit, teď je čas, abyste se zapojila i vy.

Požádejte o školení manažerů

Jen málo manažerů a šéfů dnes bohužel ví, jak s vzdálenými pracovníky spolupracovat. Ve skutečnosti na to totiž není více jak 86% vůbec vyškoleno. Dobrou zprávou je, že s větším využíváním flexibilní práce z domova (nebo kdekoliv ze světa) přichází i mnoho odborných školení, které jsou pro vysoké manažery skvělým zdrojem informací. Nic vám proto nebrání, abyste svému HR oddělení navrhli, že takové školení chcete absolvovat. Příští rok se vám určitě bude víc než hodit.

Neomezená dovolená je výhodou i problémem

Zásady týkající se flexibilní práce z domova jdou mnohdy ruku v ruce s neomezenými dny dovolené. V zásadě je na posouzení zaměstnanců, jestli je vhodné si dovolenou čerpat a kdy. Společnost proto musí důvěřovat jejich úsudku a tomu, že dovolenou nebudou zneužívat. Možná si řeknete, že tohle je určitě velkou výhodou pro všechny, kteří pracují z domova. Nástrahami se vám ale snadno mohou stát běžné denní povinnosti stejně jako sledování nového seriálu na Netflixu, které jsou ruku v ruce s termíny odevzdání vašich projektů. Odborníci se proto shodují, že je mnohdy větší výhodou, když jsou dny dovolené definovány stejně jako při klasické prezenční docházce.

Práce pro virtuální společnost 

Velkým trendem posledních let jsou virtuální společnosti. Tedy společnosti, jež nemají žádné fyzické kancelářské prostory. Mnoho společností totiž zjistilo, že je pro ně zcela zbytečné utrácet peníze za pronájmy kanceláří, když je mohou investovat do svých zaměstnanců. 

Foto: archiv

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také