Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
3 revoluční triky, se kterými vylepšíte svou emailovou komunikaci
vložila 29.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

3 revoluční triky, se kterými vylepšíte svou emailovou komunikaci

Email může být mocným nástrojem produktivity, ale mnohdy nás také umí skvěle odvést od našich pracovních cílů, než nám pomoci jich dosáhnout. Jak zvládnout příchozí poštu, být produktivní a hlavně nad věcí. Tady jsou naše tipy!

1. Umění dávkování

Sledujete neustále během dne ikonu své pošty a jakmile přijde nová zpráva, ihned přerušíte svou práci a vrhnete se do odpovědi? Právě tento stav způsobuje, že neustále přerušuje své denní úkoly a odvádíte svůj mozek od „skutečné práce“. Místo toho si jasně stanovte časové bloky, kterým se emailu budete věnovat. Ideální doba je zkontrolovat příchozí poštu ihned při příchodu do práce, pak po polední pauze a nakonec v průběhu čtvrté hodiny odpolední. Tyto časová okna zajistí, že nebudete neustále odbíhat od svých denních úkolů. 

2. Stanovte si své VIP

Dostane váš nadřízený záchvat pokud mu hned neodpovíte? VIP neboli velice důležité osoby mohou být ti, kteří vyžadují odpověď na své emaily okamžitě. Nastavte si nadřízeného nebo své nejdůležitější klienty mezi prioritní kontakty a jakmile vám pošlou email dostanete na svůj telefon upozornění. Budete se tak moct v klidu soustředit na práci bez neustálé kontroly vaší emailové schránky.

3. Zapomeňte na nulový inbox

Čeká vás každý den ve vaší schránce desítky emailů? Stresuje vás jen pomyšlení, že celý den nic neuděláte, protože se budete snažit všechny přečíst? Řešení je snadné: projděte si doporučenou počtu a vyberte jen tu, která je pro vás prioritní. Na tu odpovězte hned. Vymažte tu naprosto irelevantní (například newslettery a produktové nabídky firem) a zbytek nechte s označením „nepřečtené“. Této složce se budete moci věnovat ve chvílích, kdy nebudete zavaleni přípravou rozpočtu pro další rok nebo prezentací pro nového klienta. Odborníci na produktivitu navrhují stanovit si jeden den v týdnu, kdy se složce „nepřečtené zprávy“ budete moci věnovat v klidu. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také