Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Novinky z oblasti podpor pro podnikatele
vložila 9.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Novinky z oblasti podpor pro podnikatele

Podnikatelé zasažení koronavirovými opatřeními mají možnost žádat o podporu z různých státních programů.

Kompenzační bonus

Finanční správa spustila ve středu 4. listopadu 2020 příjem žádostí o vyplácení kompenzačního bonusu pro poškozené OSVČ, společníky malých s.r.o. a osoby pracující na DPČ a DPP v rámci programu navazujícího na úspěšnou Pětadvacítku známou z jarních měsíců. Žádosti je možné podávat i přesto, že dosud nebyl dokončen legislativní proces a zákon nenabyl účinnosti. Důvodem je skutečnost, že Finanční správa v posledních týdnech dostávala enormní množství vadných žádostí na neaktuálních formulářích.

Více informací naleznete ZDE.

Formulář žádosti 
 

COVID Sport II.

Národní agentura sportu a Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustili 6. listopadu 2020 příjem žádostí v rámci programu COVID Sport II. Oprávněnými žadateli jsou kluby a pořadatelé sportovních akcí, kteří mohou žádat kompenzaci nákladů vynaložených na zrušení sportovní události. Program je rozdělen do skupin A a B.

Více informací naleznete ZDE.
 

COVID cestovní ruch

Ministerstvo pro místní rozvoj spouští 11. listopadu 2020 příjem žádostí o dotaci v rámci programu COVID cestovní ruch. Podpora cestovních kanceláří je max. 2,5 % z plánovaných tržeb z prodeje zájezdu, podpora průvodců v cestovních ruchu je 40 tis. Kč, plus 10 tis. Kč pokud poskytují výchovně vzdělávací služby, nebo se rekvalifikují.

Více informací naleznete ZDE.

Ošetřovné pro OSVČ II.

MPO spouští 9. listopadu 2020 program ošetřovné pro OSVČ. O dotaci budou moci oprávněné OSVČ žádat ex post, tedy po uplynutí daného měsíce. Od pondělí 9. 11. 2020 budou přijímány žádosti za říjen. Osobní podání v budově Ministerstva průmyslu a obchodu není z hygienických důvodů možné.

O dotaci je možné žádat na děti do 10 let věku. Dotaci nelze kombinovat s Kompenzačním bonusem vypláceným Ministerstvem financí podle zákona o kompenzačním bonusu. Za dny 29. 10. – 30. 10. 2020 ošetřovné nenáleží, neboť se jedná o podzimní prázdniny. Na dotaci není právní nárok. Výše dotace: 400 Kč/den.

Podrobnosti vč. formuláře naleznete ZDE

 

Veškeré novinky naleznete také na stránkách AMSP ČR.

 

Foto: Shutterstock 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také