Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Léto přímo vybízí k podnikání! V jakém oboru se vám bude nejvíce dařit?
vložila 10.7.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Léto přímo vybízí k podnikání! V jakém oboru se vám bude nejvíce dařit?

Pro mnoho podnikatelů představuje léto takzvanou okurkovou sezónu. Lidé vyráží na dovolenou, odjíždí z velkých měst a nevyužívají tolik běžné služby ani netráví víkendy v obchodních domech. Ovšem pro mnoho podnikavců je to skvělá příležitost pro takzvané sezónní podnikání. Pokud máte chuť, nápad a nějaký ten volný kapitál, tak vzhůru do toho.

Zužitkujte domácí úrodu na maximum

Máte zahrádku a letos se vám urodilo hodně meruněk, broskví, jahod, třešní či jiného druhu ovoce, případně zeleniny? Samozřejmě to můžete rozdat příbuzným a známým, ale také na tom něco vydělat. Stále více lidí totiž raději nakupuje čerstvé ovoce u stánku nebo na farmářských trzích.

Stánky všeho druhu

V létě se daří stánkařům. Počasí přeje, lidé tráví více času venku a vy můžete přijít k zajímavému výdělku se stánkem s občerstvením nebo třeba domácími výrobky. Největší zájem je o zmrzlinu, ledové tříště, kávu, ale také o párky v rohlíku. Stánek můžete provozovat na jednorázových akcích, jakými jsou například letní festivaly, ale také v blízkosti zoologické zahrady, hradů či zámků.

U stánku nemusíte prodávat jen jídlo. Pokud jste šikovní, můžete třeba vyrábět šperky nebo plést košíky a ty poté nabízet spotřebitelům. Pokud se vám bude dařit, můžete si z toho udělat docela slušnou živnost.

Nabídněte průvodcovské služby

Práce průvodce je nepochybně nesmírně zajímavá. Ale obvykle k tomu potřebujete perfektní znalost cizího jazyka, dějepisu a skvělé vyjadřovací vlastnosti. Pokud máte pouze to poslední, nevadí! Hrady a zámky neustále hledají průvodce, zejména pak v letních měsících, kdy je zájem o prohlídky obrovský. A pokud vás to bude bavit, můžete sami přijít s průvodcovským nápadem a začít v této oblasti podnikat. Nabídněte turistům něco navíc, co je nadchne. Pokud na něco přijdete, máte skvělý podnikatelský plán.

Hlídání dětí

Letní prázdniny jsou dlouhé a mnoho rodičů stále hledá možnost, jak zajistit hlídání dětem. Zkuste se zamyslet právě nad tímto oborem a vymyslet něco originálního a cenově dostupného. První „zájemce“ můžete začít hledat třeba ve vašem okolí.

 

Dopřejte svému podnikání „letní detox“

Máte už svůj podnikatelský záměr, ale stále to není ono? Přes rok není obvykle mnoho času něco měnit nebo zkoušet. Ale právě léto je vhodná doba, abyste podrobili svůj byznys důkladné analýze. Využijte „okurkové sezóny“ a udělejte si takový malý průzkum toho, co ještě můžete vylepšit a kde máte největší slabiny.

Léto je čas mnoha pracovních příležitostí. Ale nezapomeňte také odpočívat, alespoň 14-ti denní dovolená s rodinou by měla být samozřejmostí.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také