Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ještě studujete, ale ráda byste měla vlastní firmu?
vložila 25.3.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ještě studujete, ale ráda byste měla vlastní firmu?

Věřte si a jděte za svým snem. Pokud chcete vyzkoušet podnikání a přitom měnit svět k lepšímu, neváhejte dát dohromady partu a přihlaste se například do soutěže Social Impact Award (SIA). Přesně tento vzdělávací akcelerátor pomohl nakopnout dnes známé a úspěšné projekty Czechitas, Pragulic, Rekola. Přihlášky můžete podávat až do 30. dubna a pokud se dostanete mezi deset účastníků, zkušenosti, které získáte, jsou k nezaplacení. A tři vítěze čeká 1 500 Eur na projekt. Koukněte se taky na další soutěže pro mladé, často za nimi stojí firmy z oblasti bankovnictví (jako Česká spořitelna za SIA) nebo telefonní operátoři.

Nebo se podívejte, co nabízí vysoká škola, na které studujete, nebo na kterou se hlásíte. Mnohé z nich disponují různými inkubátory, akcelerátory nebo nadačním fondem. Třeba díky xPORTu VŠE uspěli i ve světové konkurenci kluci vyrábějící tyčinky z cvrcčí moučky pod značkou Sens Foods.

Ostatně, podnikat se učí třeba už i čtvrťáci na základních školách. Abeceda peněz sází na zážitky, vlastní zkušenost a zodpovědnost dětí. „Děti mají za úkol vybudovat vlastní firmu. Navrhnout její logo, název a hlavně sortiment. Takové zboží, které zvládnou samy, s přiměřenými náklady, vyrobit, a bude možné jej prodat na veřejných jarmarcích, jež jsou vrcholem Abecedy peněz. Děti tedy neustále musí propočítávat cenu výrobku, kalkulovat se vstupními náklady i cenou vlastní práce a pracovat na propagaci. To vše společně po vzájemné diskuzi s ostatními,“ popisuje David Hubáček, který je zodpovědný za finanční vzdělávání v České spořitelně.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také