O ženách, které dělají to, co milují
Franšíza je cesta pro ty, kdo nechtějí v podnikání příliš riskovat
vložila 3.2.2015
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Franšíza je cesta pro ty, kdo nechtějí v podnikání příliš riskovat

Ze statistik vyplývá, že více než 70 % nově vzniklých podniků během prvních pěti let svého působení zkrachuje nebo ukončí činnost. Jaká je možnost krachu předejít?

Franšízy naopak statistiku mění a ukazují, že více než sedmdesát procent franšízantů úspěšně překoná i kritický pátý rok a ve svém podnikání pokračují i v dalších letech.

I my v projektu ŽENY s.r.o. nabízíme podnikavým ženám možnost se do takové franšízy pustit – koncept Pracovna ŽENY s.r.o. už se rozšířil díky podnikavým ženám do deseti měst České republiky.

Víte, kdo byl prvním „průkopníkem“ franšízy na světě?

Prozradíme, že obor, ve kterém podnikal se týkal řemesla, které tu a tam každá žena provozuje v domácnosti. Potřebuje k němu minimálně dvě pomůcky a v případě oboru, který hledáme, pak jednu konkrétní věc, která při realizaci řemesla pomáhá. Víte, co to je? 

Zkušenosti s franšízou – salony krásy a mobilní automyčky

Baví vás svět krásy? Pusťte se do podnikání s franšízou pro krásu

 „Nechtěla jsem dělat jako OSVČ v kadeřnictví, kde se lidé točili prakticky denně. Podle toho, jak se majitelce znelíbili. Spolu s kamarádkou jsme založili sdružení OSVČ a dohodly se s kadeřnictvím, které frančízy poskytuje, na tom, že si pobočku otevřeme u nás“ vysvětluje Jitka z Plzně. „Zpočátku to vůbec nebylo snadné, spala jsem asi pět hodin denně a čas na soukromý život jsem neměla žádný, dnes ale máme prosperující salón v centru města, kam se zákaznice rády vracejí. Pravidelně jezdím na školení do Prahy, od majitelky značky dostávám informace o všech novinkách, skvěle jsme si sedly i lidsky, což je vždycky výhoda. Poradila mi se spoustou detailů, dokonce si našla čas a na otevření našeho salonu sama dorazila, což mě potěšilo. Jsem taky ráda, že spoustu užitečných informací a známých, které se živí tím, aby ženy byly krásné, jsem našla na www.budkrasna.cz. Jestliže tedy zvažujete, že byste si chtěla otevřít vlastní salón, zkuste se nejdřív poptat po možnostech tam. Podpora zavedené značky vám jistě usnadní start víc, než kdybyste musela sama navrhovat logo, vybavení podniku a další milion detailů. I bez nich toho totiž budete mít až nad hlavu.“

Mobilní automyčky - franšíza hlavně pro chlapy

Máte doma podnikavého muže? Franšízou může spojit příjemné s užitečným a z práce si udělat tak trochu koníčka. Tak to třeba udělal Roman z Ostravy, který se pustil do franšízy mobilních automyček Maxdrive. Pracoval jako automechanik a přestalo ho po sedmi letech práce bavit to, že má služby přes všechny svátky a pohotovosti. Neměl rodinu a zaměstnavatel mu tedy naznačil, že mu to tedy přece může být jedno. Ale nebylo. Hledání cesty chvíli trvalo, nápad na otevření vlastního servisu padl na přemíře konkurence v místě, kde chtěl Roman podnikat. „Pak mě kamarád upozornil na mobilní automyčky. Nastudoval jsem si o službách a frančíze Maxdrive vše, co šlo a šel jsem do toho. Vstupní poplatek splácím měsíčně, protože jsem tu částku najednou neměl, prošel jsem několika školeními, centrála v Praze mi zajišťuje obchody, pomáhá mi s rozjezdem. Vím, jakou částku ode mne měsíčně chtějí a co si vydělám víc, je moje. Navíc od nich dostávám pravidelně vše, co k provozu myčky potřebuju. Jsem svým pánem a s plnou podporou někoho, kdo má prostředky k tomu, aby mi pomohl. To ovšem neznamená, že sám se nesnažím. Právě proto, že chci vydělat co nejvíc pro sebe, roznáším si letáčky u nás po firmách, spojil jsem se s jedním servisem, který vlastní kamarád. On mohl rozšířit nabídku služeb, já na tom vydělám… Chce to jen vědět, kam se obrátit, snažit se. A jestli bych se vrátil zpět do servisu? Už nikdy. Takhle je můj život vyváženější. Kromě práce mám čas i na přítelkyni.“

Zajímavou franšízou může být například i podnikání se Zásilkovna.cz. Přečtete si více o nabídce a možnostech ZDE. 

6 x PROČ se pustit do franšízy

  1. Jednoduchý, relativně bezpečný a přitažlivý způsob podnikání, pro který nemusíte mít počáteční vklad do podnikání ve výši milionů (pokud se tedy nerozhodnete otevřít pobočku McDonalds).
  2. V případě neúspěchu nezruinujete celou rodinu.
  3. Franšíza vám pomáhá rozvinout své schopnosti, zároveň ale sází na jistotu ověřeného konceptu. To je důležité, protože ověřený koncept = zisk.
  4. Vy dáte svůj enthuziasmus, majitel franšízy know-how a sílu celé franšízové sítě.
  5. Coby franšízant se připravte na to, že jsou věci, do kterých se nemluví, protože je to ověřené a fungující know-how. Změna loga nebo zavedených procesů vám tedy neprojde.  Čeká vás také určitá míra komunikace s majitelem/centrálou (reporty a výkazy činnosti).
  6. Pro franšízovou spolupráci je určující smlouva. Ta přesně definuje, k čemu se zavazujete a také je v ní to, co bude směrem k vám a vaší jednotce plnit majitel franšízy.
Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také