Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Toto je šest témat, kterým se v práci raději vyhněte
vložila 8.4.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Toto je šest témat, kterým se v práci raději vyhněte

Práce je určitě místo, kde byste se měla cítit příjemně. Na druhou stranu existují témata, kterým je podle kariérních poradců rozhodně lepší se vyhnout. Důvodem je, že by vašim spolupracovníkům mohlo být nepříjemné o nich s vámi mluvit, a nebo by to mohlo ovlivnit jejich názor na vás a schopnost vykonávat svou práci. A to nikdo, kdo touží být ve své kariéře úspěšný a respektovaný, rozhodně nechce.

1. Náboženství

I když se vám může zdát, že téma náboženství je dnes tématem k diskuzi úplně všude od sportovních utkání počínaje až po rockové koncerty konče, na vaše pracoviště se nehodí. Víra člověk je osobní věcí. V žádném případě o svém náboženství není nutné mluvit tajně. Není nic špatného například na tom zmínit, že o víkendu bude mít váš syn křtiny nebo se vaše svatba uskuteční v kostele. Důležité je si uvědomit, že na světě je mnoho různých náboženství. Proto nediskutujte do hloubky o své víře a neventilujte žádné negativní názory na víru ostatních. Vaši spolupracovníci nechtějí slyšet, že s nimi nesouhlasíte ohledně jejich vyznání.

2. Politika

Politika způsobuje vzplanutí nálad a ukončila nejeden vztah, dokonce i mezi velice blízkými přáteli a rodinou. Vzhledem k množství času, který strávíte v práci, a potřebě vyjít a spolupracovat s kolegy, může tento druh konverzace na pracovišti způsobit nejeden svár. I když se můžete cítit velké sympatie k oblíbené politické straně nebo politikovi jako takovému, můžete čelit oponování z řad svých kolegů, kteří mají prostě jiný názor. Respektujte ho. Marné úsilí přesvědčit je o „své pravdě“ vás může stát váš post i kariérní postup. 

3. Váš sexuální život

Nikdy, ale opravdu nikdy nediskutujte s kolegy o svém milostném životě. Neexistuje žádný důvod, aby někdo věděl, co se děje mezi vámi a vaší partnerkou nebo partnerem. Toto téma způsobuje, že se mnoho vašich kolegyň či kolegů může cítit nesvůj. Navíc tento druh debat může snadno způsobit, že si kolegové vaše vyprávění přeberou jako urážlivé a mohou na vás podat stížnost za sexuální obtěžování. Když se nutně potřebujete někomu svěřit, jdete za svými přáteli.

4. Vaše vztahové problémy

Diskuze o hádkách s vaším partnerem či partnerkou, problémech s dětmi nebo rodinných vztazích může způsobit, že si vaši nadřízení snadno mohou pomyslet, že vás odvádí od vaší práce. Navíc vaši podřízení tento fakt mohou vzít jako vaše slabé místo a snažit se ho využít. To může podkopat vaši autoritu.

5. Vaše profesní aspirace

Není nic špatného, když se na svou současnou práci díváte jako na odrazový můstek k větším a lepším věcem. Tyto pocity si však nechte pro sebe. Mluvení o vašich ambicích, z dobrého důvodu, způsobí, že váš šéf zpochybní vaši loajalitu a způsobí, že vás někteří spolupracovníci začnou nenávidět. Pokud máte zájme o postup ve vaší současné firmě, dělejte svou práci výjimečně dobře a samozřejmě dejte svému nadřízenému vědět, že se chcete přesunout do vyšší pozice. Vaše činy budou mluvit za vás.

6. Vaše zdravotní problémy

I když se není žádný důvod se za své psychické nebo fyzické zdravotní problémy stydět, není žádný důvod je detailně rozebírat v práci. Při rozhodování o tom, kolik chcete sdílet se svými kolegy, mějte na paměti: když vaši kolegové vědí, že jste nemocní, mohou zpochybnit vaši schopnost dělat dobře svou práci. I když jejich obavy mohou být neopodstatněné, zpochybní to jejich mysl a ovlivní to, jak vás vnímají. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také