Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Na skok na Kanáry: Dovolená na Tenerife rozzáří vaše jaro
vložila 12.5.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Na skok na Kanáry: Dovolená na Tenerife rozzáří vaše jaro

Už se nemůžete dočkat léta? Začněte letošní sezónu o něco dříve a vyrazte na Tenerife, největší z Kanárských ostrovů. Nemusíte se bát letět ani v době covidové, poradíme, co je potřeba zařídit. Zkuste naše tipy na výlety a užijte si letos dovolenou s předstihem.

Před odletem stačí jen test a vyplněný formulář

Tenerife je největším z Kanárských ostrovů, leží asi 100 km západně od Maroka. Jeho území však spadá pod Španělsko, a tedy pod Evropskou unii. Proto si i cestovní pojištění pro tuto destinaci sjednáte výhodněji – a zároveň si budete jisti, že jste chráněni, ať už by nastala jakákoli nepříjemná situace. A co zařídit před cestou na letiště v souvislosti s koronavirovou pandemií?

  • Před odletem z ČR budete potřebovat negativní PCR test (ne starší než 72 hodin před příletem) a vyplněný zdravotní formulář (FCS health control form). Tato povinnost se nevztahuje na děti do jejich 5. narozenin.
  • Do dubna jste při návratu do ČR potřebovali negativní antigenní nebo PCR test a vyplněný příjezdový formulář. Po návratu do ČR jste museli do 5 dnů podstoupit PCR test a 10 dní nosit všude mimo domov roušku či respirátor. Nyní se však rozhoduje, zda je nutné provádět testy ještě v cizině. Výjimku ze všech pravidel mají ti, kteří disponují potvrzením od lékaře, že v posledních 90 dnech prodělali onemocnění covid-19.

Co navštívit na Tenerife? Pláže, unikátní přírodu i městské památky

Pokud se vydáte na sušší jih ostrova, užijete si v jarních měsících teploty vzduchu 22–26 °C. Na severu je vlhčí klima a trochu chladněji.  

Na první pohled vás jistě zaujme Pico del Teide, nejvyšší hora Španělska a 3. nejvyšší vulkán na světě. Milovníky přírody uchvátí národní park, který jej obklopuje, či výlet na blízký ostrov La Gomera. Ten je známý jedinečnými vavřínovými lesy a unikátními druhy rostlin i zvířat. Nadšenci do fauny pak mohou navštívit i jednu z nejkrásnějších zoo na světě, Loro Parque. Zoo je zaměřená hlavně na různé druhy pestrobarevných papoušků.

Jestliže dáváte přednost relaxaci, určitě oceníte vulkanické pláže s černým pískem a nejlepší akvapark na světě dle serveru TripAdvisor. Po stopách historie se pak můžete vydat v centrech měst, kde lze navštívit jak místní modernější architektonické památky, tak i pozůstatky tvrzí a opevnění. Za nejhezčí města se považují Santa Cruz de Tenerife (největší město Tenerife), nejmenší město ostrova Puerto de la Cruz, skalnaté letovisko Los Gigantes či Los Cristianos se zlatými plážemi.

Foto: Fausto García-Menéndez, Unsplash

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také