Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Máte telefon stále v ruce? Jakých pravidel se v práci držet?
vložila 12.4.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Máte telefon stále v ruce? Jakých pravidel se v práci držet?

Ruku na srdce, kdo nemá svůj mobilní telefon neustále pod kontrolou? Vaše rodina i vaši přátelé vás mohou kontaktovat kdykoliv, bez jakéhokoliv důvodu, bez ohledu na to, kde jste… dokonce i v práci. I když tato dostupnost může být skvělým způsobem, jak zůstat během dne v kontaktu se svými nejbližšími, fixace na telefon vás odvádí od práce a může to vzbudit nevoli u vašeho nadřízeného nebo spolupracovníků. 

Proto se vyplatí dodržovat následující pravidla:

1. Odložte telefon ze stolu

Nadměrné používání mobilních telefonů v práci může narušit vaši produktivitu. I když váš zaměstnavatel nezakazuje jejich používání na pracovišti, je dobré to omezit. Vyvarujte se pokušení tím, že telefon odstraníte ze svého dohledu a budete ho kontrolovat jen příležitostně. 

2. Vypněte si hlasité vyzvánění

Aktivujte na svém telefonu tichý režim. Pokud chcete být během pracovního dne v kontaktu například s členy vaší rodiny, použijte vibrační režim a telefon si vložte do kapsy. Budete tak vědět, kdy někdo volá nebo posílá zprávu a diskrétně hovor pak můžete přijmout. Vaši spolupracovníci ale nebudou obtěžováni neustálým vyzváněním vašeho telefonu.

3. Najděte si soukromí místo pro rozhovor s kamarádkou

Přestože je volání například během pracovní přestávky naprosto v pořádku, najděte si pro ně klidné místo, kde nebudete rušeni. Zároveň vaše konverzaci nebude moci zaslechnout nikdo z vaši kolegů, zvláště pokud diskutujete o osobních věcech.

4. Neberte si hovor na toaletu

Ať už v práci nebo kdekoliv jinde, jedná se o základní pravidlo etikety mobilního telefonu. Proč? Pokud se musíte zeptat - je to neslušné vůči člověku na druhém konci, tak vůči komukoliv, kdo používá koupelnu.

5. Nekontrolujte svůj telefon během porady

I přesto, že je pro vás telefon pracovním nástrojem, na poradě ho nechte vypnutý nebo případně otočený displejem dolů. Nebudete tak ve stálém pokušení se na něj dívat. Vašemu nadřízenému může totiž připadat, že se na poradě nudíte a neustále kontrolujete hodiny. I přesto, že je porada dlouhá vyvarujte se hraní her, kontrole sociálních sítí nebo jakýmkoliv komentářům. 

Foto: Shutterstock 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také