Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kdy si pořídit kreditní kartu?
vložila 18.5.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kdy si pořídit kreditní kartu?

Kreditní karta na první pohled nabízí celou řadu výhod a spousta lidí v ní díky různým slevám našla skvělého společníka na nákupy. Přesto není kreditní karta bankovním produktem pro každého. Jaká rizika s sebou její vlastnictví nese a jak její benefity využít na maximum?


Photo by Christiann Koepke on Unsplash

Důležité je nezaměňovat debetní kartu s tou kreditní, která vám umožňuje opakovaně čerpat nad rámec vašich financí do předem nastavené výše. Peníze tak máte k dispozici i v případech, kdy na vašem vlastním účtu chybí. Snad nejvíce ji ocení ti, kteří se každý měsíc potýkají s nevyrovnaným rozpočtem a před výplatou mají hluboko do kapsy. Kreditní karta se vám ale nevyplatí vždy. Jaké jsou výhody a nevýhody kreditní karty?

Karta se spoustou výhod

Pokud kreditní kartu používáte na nákupy, oceníte především nejrůznější benefity, slevy a cashbacky, které můžete využívat u partnerských obchodů. Někdy s sebou vlastnictví kreditky nese i výhody, jakou jsou asistenční služby nebo možnost prodloužené záruky. Výhod pro majitele kreditních karet je celá řada.

Používejte kreditku s rozmyslem

I přes širokou škálu plusů není kreditní karta pro každého. Výhodná je především pro lidi se silnou platební morálkou a pravidelným příjmem, kteří jsou schopni půjčenou částku splatit v bezúročném období. To se pohybuje mezi 45 až 55 dny a jakmile ho překročíte, k dlužné částce se vám připočtou nemalé úroky. Tím ale výčet nákladů spojených s vlastnictvím kreditní karty nekončí, počítejte i s vysokými poplatky za výběry z bankomatu.

Odložená platba jako alternativa kreditky?

Na poli tuzemské e-commerce se však v poslední době rýsuje alternativa kreditek. Odložená platba vám jednoduše umožní nakoupit ve vybraných e-shopech, aniž byste měli finanční hotovost. V praxi to znamená, že objednávku můžete zaplatit až 14 dní po jejím doručení. Navíc nemusíte nic  jednávat, k nákupu vám stačí rychlé SMS ověření. První objednávka je až do výše 5 000 Kč a postupně se vám limit navyšuje. Odloženou platbu si jednoduše vyzkoušíte ve vybraném e-shopu, který tento způsob nabízí. Při volbě dopravy a platby stačí vybrat možnost „Odložené platby MALL Pay“. Zásilka je okamžitě expedována a vy ji převezmete, aniž byste za ni zaplatili. Nákup je pak potřeba uhradit do 14 dnů. O tom, že se blíží datum splatnosti, vás služba informuje s předstihem, a to prostřednictvím SMS zprávy a e-mailu. Oproti kreditní kartě je odložená platba MALL Pay zcela zdarma a bez skrytých poplatků navíc. Více o odložené platbě najdete ZDE.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také