Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kariérní tipy, které by každá matka měla naučit svou dceru
vložila 9.12.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kariérní tipy, které by každá matka měla naučit svou dceru

Pokud byste měla dát své dceři jednu jedinou radu, jaká by to byla? Budujte důvěru svých ratolestí už od malička a předejte jim to nejlepší ze svých pracovních zkušeností. V budoucnu se vaše úsilí mnohonásobně oplatí. 

„Neboj se říct, co v životě i v kariéře chceš.“

Být schopná a jevit se tak ostatním jsou dvě odlišné věci. Ukažte své dceři, že sebevědomí je klíčem k úspěchu. Postavit se svému vnitřnímu hlasu, který se bojí prohry a selhání, je jednou z nejcennějších rad, jakou můžete své dceři dát.

„Najdi si práci, která tě bude bavit a inspirovat.“

Možná vám to přijde jako klišé, ale pokud vaše dcera bude v životě dělat to, co ji baví, rozhodně bude šťastnější. Pomozte ji najít cestu k tomu, co jí bude naplňovat kladením správných otázek, podporou v jejich koníčcích a pilováním jejich dovedností. Zároveň ji ale vždy klaďte na srdce, že za každým úspěchem stojí mnoho hodin tvrdé práce.

„Věř svým instinktům.“

Důvěra sama v sebe je v životě i v kariéře nejdůležitější. Poraďte dceři, že k tomu, aby byla úspěšná ve své vybrané životní profesi musí mít odvahu, důvěru i houževnatost. Budete v ní tak od malička probouzet nezávislého podnikatelského ducha a zvyšovat její sebevědomí.

„Neboj se riskovat.“

Následovat svou životní pracovní vášeň vždy nebude v životě lehké. Důležité je, aby vaše dcera věděla, že může riskovat a vy tu pro ni vždy budete a podpoříte ji v tom. Každá její nová pracovní zkušenost, i když třeba negativní, pro ni bude obohacující a motivační do budoucna. 

„Nauč se přijímat stresové situace.“

Bez ohledu na schopnosti a dovednosti vaší dcery, v její kariéře přijdou špatné i dobré dny. Naučte ji přijímat je jako součást kariérního procesu a zacházet s nimi vyrovnaně. Každá nová příležitost ji tak snadno posune zase o kousek dál k vysněným cílům a obohatí její život.

„Udělej si čas pro sebe.“

Práce je v životě každé ženy důležitá, ale péče o naši duši jakbysmet. Naučte svou dceru, aby si vždy ve svém programu našla čas sama na sebe. Na své koníčky, zábavu, sport nebo cokoliv jiného, co ji bude činit šťastnou.

„Vždy buď odhodlaná dokázat více.“

Bez ohledu, jak úspěšná může být ve své práci, budujte ve své ratolesti pocit, že vždy se může naučit něco nového. Stát se celoživotním studentem jí tak pomůže vynikat ve svém oboru a naučit se přijímat nové myšlenkové postupy a nástroje, jak dosáhnout lepších výsledků.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také